SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun, kendisiyle çalışmayacağını açıkladığı teknik sorumlu Ersel Uzgur, zaten görev beklentisi içinde olmadığını söyledi.

Uzgur, yaptığı yazılı açıklamada, formasını giyip, teknik direktörlük yaptığı Bursaspor'un kendisine ihtiyaç duyduğu her dönemde hizmet etmekten onur duyduğunu dile getirdi. Sorumluluktan hiçbir zaman kaçmadığını belirten Uzgur, Ertuğrul Sağlam'ın ayrılmasının ardından, başkan ve yönetimin isteği ile zor zamanda sorumluluk aldığını hatırlattı.

Uzgur, şunları dile getirdi: “Bu görevi bana teklif ettiklerinde, başkan ve yöneticilerime herhangi bir koşul öne sürmediğim gibi, başarılı olmak ve Bursaspor’u puan ve oyun olarak hak ettiği noktaya taşımak için elimden geleni yapacağımı, ancak önümüzdeki süreçte bir teknik direktörle anlaşılması durumunda istifa edeceğimi ve yeni teknik kadro içinde bir görev beklentimin olmadığını açık açık kendileriyle paylaştım. Dolayısıyla, bütün samimiyetimle ve içtenlikle başarılı olmasını istediğim sayın Hamza Hamzaoğlu’nun kadrosunda yer almak gibi bir düşüncem olmadığını, Bursaspor kamuoyunun bilmesini istiyorum.”

Kendisine fikir danışılması halinde takım hakkında seve seve bilgi verebileceğini vurgulayan Uzgur, “Ancak dünkü gelişmeler ve açıklamalar esnasında, kamuoyunda yanlış anlamaya meydan verebilecek şekilde, yeni teknik ekipte düşünülmediğime dair sarf edilen sözler ve basında yer alan haberler üzerine, bu açıklamayı camiamızla paylaşma ihtiyacı hissettim. Hayatımı adadığım Bursasporumuzun bu zor günleri aşacağına yürekten inanıyor ve saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.