SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Saynur Tozlu: “Duygu patlaması yaşadık”

Edirnespor Kadın Basketbol Takımı Kaptanı Saynur Tozlu, dünkü galibiyetin ardından duygu patlaması yaşadıklarını söyledi.

Güncellenme: 15:41, 18/12/2015
Saynur Tozlu: “Duygu patlaması yaşadık”

FIBA Euro Cup C Grubu’nda mücadele eden Edirnespor Kadın Basketbol Takımı, rakibi Rusya'nın Chevakata takımıyla dün akşam Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi. Zorlu geçen maçı iki uzatma süresinin ardından Edirne ekibi 97-94 sayı farkıyla kazanarak 16 takım arasına girmeyi başardı.

Edirnespor Kadın Basketbol Takımı'nın grupta oynadığı Rusya maçı iki ülke arasında yaşanan uçak krizi nedeniyle zorlu geçti. İlk maçını deplasmanda oynamak için Rusya'ya giden takım, havaalanında 4 saat bekletildiği için uçağı kaçırdı. Maçın rövanşı için bu kez Rus Chevakata takımı Edirne'ye geldi. Konuk takım Edirne'de çiçeklerle karşılandı. Centilmence geçen mücadelenin ardından gülen taraf ev sahibi takım oldu.

Maç sonrasında salonunda oyuncular, teknik heyet ve taraftarlar büyük sevinç yaşadı. Oyun havaları eşliğinde oynayan yerli ve yabancı oyuncular galibiyetin sevincini doyasıya yaşadı. Elde edilen galibiyet sonrasında Edirnespor Kadın Basketbol Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu, Baş Antrenör Hakan Acer ve Takım Kaptanı Saynur Tozlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.

ÇİÇEK VEREREK PUTİN'E MESAJ YOLLADIK

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, dün akşam oynanan maçta büyük bir heyecan yaşandığını ifade ederek elde ettikleri başarıdan dolayı başkanı, teknik heyeti ve oyuncuları kutladı.

Ülkeler ve hükümetler arasında problemlerin olabileceğini belirten Gürkan, “Türk misafirperverliğini ve sporun evrensel barış mesajını her zaman ve her yerde vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Dün akşam onu yaptık. Dün akşamki maçta öyle agresif davranışlar yoktu. Sporun doğasına uygun davranışlar vardı her iki takımda.” dedi.

Sporun en önemli hedeflerinden birisinin uluslararası barış olduğunu kaydeden Gürkan, şunları söyledi: “Biz bunu yapmaya çalışıyoruz. Hem kendi taraftarımızı heyecanlandırmak, motive etmek ama diğer taraftan da ülkeler arasında dostluğa ve barışa bir katkı sunmak. Dün akşam çiçek vermemizin amacı oydu. Ki kendimize gelen yerli ve yabancı bütün takımlara aynı davranışı gösteriyoruz. Ama dönemsel hassasiyet nedeniyle Ruslarda bunu daha belirgin yaptık ki, buradan Putin'e bir mesaj olsun diye yapmak istedik. Çünkü amacımız Yurtta Barış Dünya'da Barış. ”

Kaptan Saynur Tozlu ise Euro Cup'ta oynamanın gerçekten çok zor olduğunu ifade ederek yolculukların özellikle de aktarmalı yolculukların kolay olmadığını açıkladı.

İki ülke arasındaki durumdan dolayı biraz fazlaca bekletildiklerini anlatan Kaptan, “Normal prosedürden daha fazla sürdü. Bu da uçağı kaçırmamıza sebep oldu. Uçağı kaçırınca da çok daha geç saatlerde gidebildik. Tabii hepsi birbirini tetikledi. Dünkü sevinç gösterisi artık bunların hepsinin bir patlamasıydı. Hepimizin çok ihtiyacı vardı. Şehir olarak da böyle bir şeye ihtiyacımız vardı. O yüzden duygu patlaması gibi bir şey oldu. Bizim adımıza çok güzel anlar olduğunu düşünüyorum. İnşallah maçımızdan sonra böyle sevinçler yaşanır.” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:40,