SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ordu’da düzenlenecek olan Seyfi Tatar Büyük Erkekler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’nda 140 boksör eldiven giyerek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları eleme müsabakasına katılmak için mücadele edecek.

Ordu Atatürk Spor Salonu’nda 22-26 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Seyfi Tatar Büyük Erkekler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’na 40 ilden 140 sporcu katılacak. Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, sıkletlerinde şampiyon olan sporcuların 2016 Rio Olimpiyat Oyunları eleme müsabakasına katılım hakkı elde edeceğini belirtirken şöyle dedi:

“Olimpiyata gidecek yol Ordu’dan geçecek. Büyükler kategorisindeki boksörlerimiz bu zorlu sınavda ringe çıkacak. Boks severlere bu şampiyona ayrı bir heyecan katacak. Aynı zamanda şampiyona tarihlerinde ilimizde AIBA (Dünya Amatör Boks Birliği) ve Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığı’nın düzenleyeceği yıldız Antrenörlük ve Hakemlik kursu düzenlenecek. Kursa yurt dışından 4 AIBA eğitimcisi ve 3 tane kursiyerle ülkemizden 100 kursiyerde burada bulunacak.”

Mustafa Genç, boks şampiyonasının final günü büyükler kategorisinde Avrupa, Dünya, Olimpiyat Oyunları, Kırkpınar’da ülkemizi milli forma ile temsil ederek madalya kazanan Ordulu başarılı sporculara teşekkür plaketi vereceklerini de sözlerine ekledi.