SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği, Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu’nun 16. hafta karşılaşmasında sahasında Fenerbahçe’yi konuk edecek. 15. hafta Gençlerbirliği’nin Sivasspor’a 1-0 yenilmesinin ardından teknik direktör Mehmet Özdilek’in, Başkan İlhan Cavcav tarafından göreviden alınması sonrasında hoca arayışlarına başlamıştı. Henüz herhangi bir teknik adamla anlaşamayan Başkent ekibinde Başkan Cavcav görevi ”nöbetçi” hoca Mustafa Kaplan’a 6. defa geçici olarak verdi.

Gençlerbirliği’nde her hoca değişikliğinin ardında yaşanan boşluklarda 6. defa göreve getirilen Mustafa Kaplan, ”Bütün kulüplerde bir nöbetçi hoca vardır” dedi. Başkanların bir boşluk oluşacağı zaman inanacağı bir hoca vardır diyen Kaplan, Fenerbahçe maçı öncesi şu açıklamalarda bulundu:

”Başkanımız bu konuda bize güveniyor. Bize güvendiği için de ben ona teşekkür ediyorum. Böyle olduğu için de başkanımız bize görev verdi, biz de o görevi en iyi şekilde vereceğiz.”

”HER KULÜBÜN DAİMİ HOCALARI VARDIR”

Kaplan, açıklamalarına şöyle devam etti:

”Fenerbahçe maçı var ama ben zorlukları seven bir adamım. Her zaman taşın altına elini sokan bir adamım. Oyuncu grubuna da çok güveniyorum. 5 oyuncuyu daha önce Hacettepe’den ben getirmiştim. Bu sene yapılan yabancı transferlerinden 5 tanesi de ben getirmiştim. Camiayı ve futbolcuları iyi biliyorum. Biz bunun altından rahatlıkla da kalkacağız. Ben nöbetçi hoca değil, Gençlerbirliği’nin, İlhan Cavcav’ın güvendiği bir hocayım. Onun için buradayım. Bundan sonraki süreci başkanım ve yönetim kurulu bilir. Biz önümüzdeki 2 maça bakacağız. Önce Fenerbahçe sonra Eskişehir maçı var. Ondan sonra tekrar oturur başkanımız yönetim kurulumuz karar veririz. Başkanımızın vereceği her türlü karara da saygılıyız. Başkanımız devam et derse ederiz, Hacettepe’ye git derse gideriz. Çünkü biz bu külübün askeriyiz. Her kulübün daimi hocaları vardır. Bizde bunlardan bir tanesiyiz. Ama Mustafa Kaplan’ın Türk futboluna yaptıkları da ortada. Gençlerbirliği, Ankaragücü, Hacettepe ile yaptıkları herşey ortada. Burada benim istediğim Pazar günü taraftarlarımıza sahip çıkıp desteklemeleri. Bu ligde herkes herkesi yenebiliyor. Geçen sene de bu takım Fenerbahçe’yi yenerken yardımcı antrenördüm.”