SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kahramanlı göreve ‘devam’ dedi

Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın devreye girmesiyle "devam" kararı aldı.

Güncellenme: 14:49, 19/12/2015
Kahramanlı göreve ‘devam’ dedi

Geçtiğimiz günlerde kulüp başkanlığından istifa ettiğini açıklayan Ali Kahramanlı ile bir araya gelen Kocamaz, görevine devam etmesi için ikna etti. Kahramanlı’nın haziran aynında yapılacak genel kurula kadar kulüp başkanlığı görevine devam etmesi kararlaştırıldı.

Hilton Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Kocamaz, Mersin İdmanyurdu’nun kent için önemli bir değer olduğuna dikkat çekti. Kulübün, bulunduğu noktaya yakışmadığının altını çizen Kocamaz, “Bu kentte yaşayan herkesin bu kulüple ilgili sorumluluğu olması gerekir. Kulüp maddi açıdan çıkmazda. Kent yöneticilerinin kayıtsız kalması mümkün değildi. Hep birlikte bu takıma sahip çıkmak zorundayız” dedi.

Ali Kahramanlı’nın, ‘Görev almak istemiyorum. Artık yoruldum’ dediğini anımsatan Kocamaz, “Haziran ayına kadar bu işi götürmesi konusunda Kahramanlı’dan ricada bulunduk. Ali Bey de kabul etti. Yeni yönetim, Ali Başkan’ın önderliğinde hazirana kadar görevini sürdürecek. Hedefimiz Mersin İdmanyurdu’nun ligde kalabilmesidir” dedi.

1925 ÜYE PROJESİ

1925 yılında kurulan Mersin İdmanyurdu’na destek olunması açısından ‘1925 üye’ projesini hayata geçirmek istediklerini ve bu bağlamda kentteki sivil toplum kuruluşlarına üye olan işadamlarının kulübe de üye olması için çağrıda bulunan Kocamaz, “1925 kişi ilk etapta yılda 1 defa 5’er bin TL katkı koysun. Mersin İdmanyurdu’muza bir can suyu verelim. 1925 kişi 5 er bin TL verdiğinde yaklaşık 9 milyon TL civarında acil bir katkı sağlanmış olur. Bunu da 1 ay içerisinde gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.

Ali Kahramanlı ise istifasının ardından 10 gün geçtiğini, 8 yıldan bu yana başkanlık yaptığını kaydederken şöyle konuştu:

“Bu işi yapamayacağımı zaman zaman söyledim. (Yarın geç olur. Gelin bir an önce bu kulübü ileri taşıyalım) dedim. Kimse sesimize kulak vermedi. Mecbur kaldım ve istifa ettim. Bizim sesimizi dinleyen tek kişi Burhannettin Kocamaz oldu. Gelinen noktada yönetimde yalnız bırakıldım. İstifamın ardından hiç kimse bu kulüple ilgili konuşmadı. Sayın Kocamaz, (Başkanım, bu işi sezon sonuna kadar sizinle götürmek istiyoruz) dedi. Ben de, (Yoruldum. Bu işi yapmak istemiyorum ama desteğiniz olacaksa bu görevi alırız) cevabını verdim. Israrlar sonucunda görevi devraldık. Böylesine zor bir dönemde kulübü terk etmek yakışmazdı.”

Mersin İdmanyurdu’na herkesin sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Kahramanlı şöyle devam etti:

“Hep birlikte çalışacağız. Mersin İdmanyurdu Süper Lig’de kalacaktır. Bize düşenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Ekonomik olarak ciddi sıkıntılarımız var. Transfer yasağımız kalkıyor. Ara dönemi en iyi şekilde değerlendirip transferlerimizi yapacağız. Bizim desteğe ihtiyacımız var. Sadece Ali Kahramanlı ve Belediye Başkanımızla olmaz. Herkesten katkı istiyoruz.”

BİRLİK OLUŞTURULDU

Bu arada Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz önderliğinde 15 kişilik bir komite oluşturuldu. Komitede Ali Kahramanlı, Senan İdin, Özgür Sanal, Hikmet Kaya, Engin Şahin, Mehmet Canduman, Murat Çalışkan, Mehmet Işık, Sedat Aydöner, Beşir Acar, Metin Yıldıran, Mahsun Sevimli, Abdi Kurt, Abdi Öztürk ve Ahmet Serttaş yer aldı. Şu anda yönetimde olan ve olmayanlardan oluşan komitenin ilk etapta 300’er bin TL katkı vereceği ve bu paranın cumartesi günü oynanacak Kasımpaşa maçı öncesi futbolculara ödeneceği bildirildi.

TAKIM KAMPTA

Öte yandan Mersin İdmanyurdu cumartesi günü saat 19.00’da Mersin Stadyumu’nda karşılaşyacağı Kasımpaşa maçı için kampa girdi.

Yayınlanma Tarihi:14:48,