SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de şampiyonluk iddiasıyla yola çıkıp düşme hattına kadar gerileyen Karşıyaka’nın yeni teknik direktörü Hüseyin Hamamcı, kupada 2-1 kazanılan Kastamonuspor 1966 maçının ardından takımıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Futbolcularla bugüne kadar sağlıklı iletişim kurulmadığını ifade eden Hüseyin Hamamcı, şunları söyledi:

“Mevcut kadro birbirinden kaliteli isimlerden oluşuyor. Ancak kimse onlara değerli olduklarını hissettirmemiş, arkalarında durmamış. Futbolcuların isimleriyle, şu ana kadar gösterdikleri performans çok zıt. Bunun nedeni ise teknik değil tamamen psikolojik. Biri çıkıyor, (Biz devre arasında 8 futbolcu alacağız) diyor. Kimin raporuyla transfer yapacaksınız? Böyle hatalı bir açıklama olur mu? Resmen Karşıyakalı futbolcuları ezmişsiniz. Çocukların güvenini kazanacağınıza, onları kaybetmişssiniz. Benim işim oyuncularıma değerli olduklarını hissettirmek. Karşıyaka öyle toparlanır.”

Ara transferde yapılacak transferlerin kendi vereceği raporla gerçekleşeceğini hatırlatan Hüseyin Hamamcı, şöyle devam etti:

“Mevcut kadrodan kalanlar da olur gidenler de. Önemli olan saygı çerçevesinde bunu gerçekleştirmek, hiçbir futbolcuyu üzmemek. Birileri çıkıp, (Biz şunu alacağız, 8 tane transfer yapacağız) diyemez. Kararı ben vereceğim.”

Kulüpteki geleceği hakkında açıklama da yapan Hüseyin Hamamcı, 1974 senesinde Karşıyaka’ya futbolcu olarak hizmet vermeye başladığını hatırlatırken de şunları söyledi:

“Bu kutsal formayı hayatım boyunca çıkarmadım. Beni herkes Karşıyakalı Hüseyin olarak bilir. Bu kulübe en kötü zamanında da hizmet verdim, şampiyon olduğunda da. Karşıyaka beni yuvam. Her zaman buraya hizmet etmeyi seve seve kabul ederim.”

Hüseyin Hamacı devre arasına kadar oynanacak Kayseri Erciyesspor ve Altınordu maçları için de, “Benim için şu anda oyunun hiç bir önemi yok. Kazanalım, başka bir şey istemiyorum” değerlendirmesini yaptı.

KARŞIYAKA YARIM TAKIM

Karşıyaka’da pazar günü deplasmanda oynanacak kritik Kayseri Erciyesspor maçı öncesi kadrodaki eksikler, teknik kadroyu düşündürüyor. Ligde şu ana kadar 13 puan toplayabilen Karşıyaka’da, Aghayev, İbricic ve Amisulashvili’yle yollar ayrıldı. Sakat Çağlar ve Tayfun’un devreyi kapattığı yeşil kırmızılılarda Ömer Can, Zeki ve Okan ise cezalı.

Kupadaki Kastamonuspor 1966 galibiyetiyle biraz olsun moral kazanan Karşıya’da teknik irektör Hamamcı, “Bir takımın sezon içinde yaşayabileceğinden çok daha fazla eksiğimiz var. Ancak Kayseri’ye mutlaka kazanmak için gideceğiz” dedi.