SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eva Carniero Chelsea’ye dönecek mi?

Portekizli teknik adam Jose Mourinho'nun Chelsea'den uzaklaştırdığı eski kulüp doktoru Eva Carniero'nun, Londra ekibine geri dönme olasılığı güçlendi.

Güncellenme: 14:27, 18/12/2015
Eva Carniero Chelsea’ye dönecek mi?

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea son dönemde çok çalkantılı günler yaşıyor. Alınan kötü sonuçlar ve 16. sıraya kadar gerilemenin ardından Jose Mourinho ile yollar ayrıldı.

Portekizli teknik adamın gönderilmesinden sonra dünya basınında da şu konu gündeme geldi: Kovulan Eva geri gönecek mi?

Yeni teknik adamının Guus Hiddink olacağı iddia edilen Chelsea’de önümüzdeki günlerde ilginç gelişmeler yaşanabilir.

uytreee

FOTOÇ Reuters – Jose, Swensea maçında Eva’ya bağırmıştı.

NE OLMUŞTU?

Chelsea’nin sezon başı Swensea ile 2-2 berabere kaldığı maçta kaleci Courtois’in kırmızı kart görmesinin ardından Eden Hazard’ın sakatlanıp yerde kalması takımı sahada 9 oyuncuyla bırakmıştı. Maçın son dakikalarında Hazard’a müdahele etmek için kulüp doktoru Eva Carniero sahaya girmiş ve bu sebepten dolayı Hazard saha kenarına gelmek zorunda kalmıştı. Bu durum Mourinho’yu adeta çileden çıkarmış ve Portekizli teknik adam maç sonucu düzenlediği basın toplantısında “Kulübede oturan doktor da olsanız, futboldan anlamanız gerekiyor. O esnada Hazard’ın sakatlığı endişelenecek kadar ciddi değildi” sözleriyle tepki göstermişti. Hıncını alamayan deneyimli hoca bundan sonra Eva Carniero’nun maçlarda bulunmayacağını ve antrenmanlara katılmayacağını belirterek kulüp doktorunu Jose Mourinho’nun talebiyle adeta sürgüne göndermişti! Kısa süre sonra istifa eden Carniero’ya İngiliz doktorlardan destek yağdı ve 44 yaşındaki doktor konuyu yargıya taşıdı.