SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern Münih’te teknik direktör operasyonu

Dünya futbolunda, Jose Mourinho'nun Chelsea'den kovulmasının ardından bir bomba daha patladı. Bayern Münih, sezon sonunda teknik direktör Pep Guardiola ile yollarını ayırma kararı alıp Carlo Ancelotti ile anlaştı.

Güncellenme: 15:12, 18/12/2015
Bayern Münih’te teknik direktör operasyonu

Chelsea’nin Jose Mourinho’yu göndermesinin ardından bir flaş gelişme de Almanya’da yaşanıyor. Sezon sonunda büyük bir operasyona hazırlanan Bayern Münih, Teknik direktör Pep Guardiola ile yapılan görüşmenin ardından ayrılık kararı alırken, İspanyol çalıştırıcının yerine Carlo Ancelotti geliyor.

Takımın başına geçtiği günden bu yana özellikle oynattığı futbol nedeniyle Bayern Münih yönetimi tarafından eleştirilen Guardiola, gelecek yıl takımın başında olmak istemediğini yönetime iletti. Yönetimin de sözleşmesi bitecek olan başarılı teknik adam ile yeni sözleşme imzalamakta ısrarcı olmaması sonucunda, görüşmede yolların ayrılmasına karar verildi.

Bu kararı daha önceden bekleyen Bayern Münih yönetimi, yaptığı çalışmaların ardından Ancelotti’yi göreve getirme kararı aldı. İtalyan çalıştırıcı ile yöneticilerin büyük ölçüde anlaştığı öğrenildi. İngiltere Premier Lig’de çalışmak istediğini sık sık tekrarlayan Guardiola’nın ise gelecek sezon Manchester City’nin başına geçeceği iddia edildi.

Manuel Pellegrini’nin yıldızlarla dolu kadroyu Avrupa’ya başarıya taşıyamamasından şikayet eden Manchester City yönetiminin Guardiola ile temasa geçtiği belirtildi.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:15:04,