SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan Demirel duruşmaya zorla getirilecek

Milli kaleci Volkan Demirel’e küfür ettiği gerekçesiyle yargılanan sanık, kendisinin Volkan’a destekte bulunduğunu, küfredene tepki gösterdiklerini, müdahale etmek istediğinde de arkadaşlarının engellediğini belirtti. Mahkeme, duruşmaya gelmeyen Volkan Demirel hakkında, sonraki duruşmaya da gelmemesi durumunda zorla getirme kararı verileceği ikazında bulundu.

Güncellenme: 12:05, 17/12/2015
Volkan Demirel duruşmaya zorla getirilecek

İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya şikayetçi Volkan Demirel gelmezken, sanık Yusuf Şiringül hazır bulundu. Savunmasını yapan sanık Şiringül, kendisinin Volkan Demirel’e küfretmediğini savundu. Galatasaraylı olduğunu ancak o maçta kafasında Türk Milli Takımı’nın beresinin bulunduğunu belirten sanık, “Maça saatler vardı. Volkan ısınıyordu. Bu sırada beyaz montlu, yüzü atkıyla kapalı, Galatasaray poları olan biri geldi. Volkan'a galiz küfürler ederek yukarı doğru çıktı. Volkan da duyunca eliyle sus işareti yaptı. Biz küfreden bu kişiye tepki gösterdik, Volkan'a destek çıktık. Ben ‘koçum benim' diye tezahüratta bulundum. Hatta küfredeni dövmek istedim ama beraber geldiğimiz Fenerbahçeli arkadaşım engelledi. Fenerbahçe amigosu da vardı.” dedi.

Güvenlik görevlilerinin küfreden kişiyi yukarı götürdüklerini anlatan Şiringül, maç başladığı sırada bu kişinin Galatasaray taraftar grubu UltrAslan'ın arasına girerek maçı izlediğini kaydetti. Şiringül, maçın 60. dakikasında polisin kendisini ve arkadaşını gözaltına aldığını söyledi.

“VOLKAN’A DESTEK ÇIKTIM”

Savunmasının ardından hakim, sanığa olaya ilişkin fotoğraf ve görüntüleri izletti. Görüntülerde kendisini gösteren sanık, Volkan'a destek çıktıklarının net olduğunu kendisinin ‘koçum benim' dediğinin ağız hareketlerinden de anlaşıldığını ifade etti. Hakim, sanığa, sonradan yapılan bilirkişi raporunda yeşil beyaz formalı bir kişinin hakaret ettiği yönünde rapor yazdığını söyledi. Hakim, bilirkişinin görüntülerden tespit ettiği bu kişiyi de sanığa gösterdi. Sanık Şiringül, o taraftarın da küfür etmediğini, Volkan'a destek çıktığını belirtti.

BEYAZ AYAKKBILI….

Hakim, sanıktan, küfrettiğini iddia ettiği kişiyi göstermesini istedi. Şiringül, sadece ayak kısmı görülebilen ve beyaz ayakkabıları olan bir kişiyi göstererek küfreden taraftar olduğunu söyledi.

Volkan'ın avukatı Mahir Işıkay, müvekkilinin sabah saatlerinde antrenman olması nedeniyle duruşmalara gelemediğini belirtti. Işıkay, duruşmanın öğleden sonraya verilmesi durumunda müvekkilinin gelebileceğini kaydetti.  Işıkay ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) avukatı da duruşmaya katılma talebinde bulundu.

VOLKAN BİR SONRAKİ DURUŞMAYA DA GELMEZSE…

Mahkeme, TFF'nin katılma talebini suçtan doğrudan zarar görmediği gerekçesiyle reddetti. Volkan'ın mazeretini son kez kabul ettiğini belirten hakim, bir sonraki duruşmaya da gelmemesi durumunda zorla getirme karar verileceğine hükmetti. Duruşmayı erteleyen mahkeme, sonraki duruşmanın öğleden sonraki bir saatte görülmesine karar verdi. Türkiye-Kazakistan milli maçı öncesinde kaleci Volkan'a küfrettiği gerekçesiyle Yusuf Şiringül hakkında 2 yıl 8 ay hapis talebiyle dava açılmıştı.

Yayınlanma Tarihi:12:00,