SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Portekiz’in Porto ekibinde teknik direktör değişikliğinin eli kulağında olduğu ortaya çıktı. Skorer’de yer alan habere göre, mevcut hoca Julen Lopetegui ile yola devam edilmeyeceği belirtildi. Yeni antrenör arayışları başlarken, Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira da gündeme gelen isimlerden bir tanesi oldu.

Son olarak Şampiyonlar Ligi’nden elenen ve ligde de bu sezon Sporting Lizbon’un gölgesinde kalan mavi-beyazlılarda, Lopetegui’nin koltuğunun sallanmaya başladığı, İspanyol çalıştırıcının şu an sadece başkan Pinto da Costa’nın çabasıyla görev başında kaldığı öğrenildi. Camia içinde Pereira’nın tekrar takımın başına geçmesinden yana olanlar olduğu, taraftarların önemli bir bölümünün de, geçmişte önemli başarılar yakalanan eski hocalarının geri getirilmesini istedikleri belirtildi.

Pereira’nın ayrılması zor

Lopetegui’nin sezon başından bu yana kadro istikrarı sağlayamaması ve düzenli bir 11’i hâlâ oturtamamış olmasının ardından Devler Ligi’ne de veda edilmiş olmasının bardağı taşırdığı ifade edildi. Ancak gündeme gelen Vitor Pereira ismi, gerçekçi bir hedef olarak değerlendirilmedi. Fenerbahçe’nin başında ligde liderin ensesinde olan, Avrupa’da yoluna devam eden deneyimli teknik adamın sarı-lacivertlilerden ayrılmasını gerektirecek koşulların bulunmadığına dikkat çekildi.

Villas-Boas daha gerçekçi

Vitor Pereira gibi camianın sevdiği bir başka isim olan Andre Villas-Boas’ın da bu bağlamda gündeme geldiği bildirildi. Rus ekibi Zenit’in başında pek iyi bir sezon geçirmeyen, ligde beşinci sırada bulunan hocanın, daha gerçekçi bir seçenek olarak öne çıktığı vurgulandı. Pereira Porto’da iki sezon üst üste şampiyonluk yaşamış, Villas Boas da onun hemen bir sezon öncesinde 2010-11’de Porto’yu ligin zirvesine taşımıştı.