SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Denizli’den transfer sinyali

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Ziraat Türkiye Kupası'nda kazandıkları Akhisar Belediyespor maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 23:57, 17/12/2015
Mustafa Denizli’den transfer sinyali

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Ziraat Türkiye Kupası E Grubu’nda alınan 2-1’lik Akhisar Belediyespor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Tecrübeli teknik adam, “Gelecek sisli değil” derken, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Grubun güçlü iki takımı ile başlamak çok kolay bir hadise değil. İyi bir başlangıç yaptık. Belki tempo olarak tam istediğimiz gibi olmasa da netice iyi. Akhisar gibi güçlü bir rakibi yenmek fevkalede iyi. Bir rotasyon yapmak gerekiyordu, onu da yaptık. Benim göreve başladığımın tam 3. haftası, 5 maç geride bıraktık. Saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha iyi duruma gelmek için çalışıyoruz. Kısa bir lig arası olacak. Kısa dönem ve uzun dönem için ileriye dönük yatırımları da içeren bir transfer politikası izlemek zorundayız. Yaş vasatımız biraz ilerde. Hem bu yıl hem gelecek yıllarda Galatasaray’a fayda sağlayacak nokta atışlar peşindeyiz. Yönetimimiz elinden gelen her desteği yapmakta. Galatasaray’ın bu sıkıntılı dönemde taraftarımızın desteği ile aşacağız. Tribünler takım başarıya giderken yine en büyük destekçisi olacaktır. Önümüzdeki dönemi asla ve asla sisli bir tablo olarak görmüyoruz. Bu zorlukları aşacağız. Hepimizin amacı bir tek şey bu camianın başarıya ulaşması.

Yatırımlar sadece bu yılı düşünecek yatırımlar olmayacak. İçerde dışarda zorlu bir dönemden geçiriyoruz. Bunları hep beraber aştığımız onlarca örnek var. Taraftarın neden destek vermediğini tam çözemedim. Ama birlikte yürüyeceğiz bunu çok net biliyorum. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın harika bir Galatasaray ortaya çıkaracağız. Gerekirse hem sulayacağız hem budayacağız. “