SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jose Mourinho’nun efsane sözleri!

Dünyanın en başarılı teknik direktörleri arasında yer alan Jose Mourinho, sivri diliyle ünlü. Portekizli çalıştırıcının futbol tarihine geçmiş çok sayıda sözü bulunuyor. İşte onlardan bazıları:

CLAUDIO RANIERI'YE... İngiltere'de 4 yıl kaldı, sadece günaydın ve iyi günler demeyi öğrendi, başka kelime öğrenemedi.
NEWCASTLE UNITED MAÇI SONRASI Newcastle, sahanın ortasına inek parketmiş gibiydi. Ondan sonra oyun durdu; çünkü sahanın içinde inek vardı.
ARSENE WENGER'E... Bence o röntgenci dedikleri türden biri. Diğer insanları gözetlemeyi seviyor. Bazı insanların evinde büyük bir teleskop vardır ve diğer ailelerin ne yaptıklarını izlerler. O da Chelsea hakkında konuşuyor, konuşuyor, konuşuyor...
"KOLAY İŞ İSTESEYDİM..." Chelsea'nin başına geçmesinin ardından; "Kolay bir iş isteseydim, Porto'da kalırdım. Güzel mavi bir koltuk, UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası, Tanrı ve Tanrı'dan sonra ben.
"EĞER ABRAMOVİCH..." "Eğer Abramovich bana idmanlarda yardım etseydi, ligin dibinde olurduk. Ben onun yerine işin başına geçseydim, şu anda batmış olurduk.
EŞİNİN DİYETİNE BAKSIN Mou'nun pisliklerini temizliyoruz diyen Benitez'in eşine Mou'dan cevap; "Hanımefendinin kafası karışmış. Vaktini eşinin diyetine harcamalı. "Benitez'in benim yerime gittiği tek kulüp Inter Milan'dı ki, o sıralar Avrupa'nın en iyisi olan takımı 6 ayda mahvetti"
"KUPA İÇİN TEŞEKKÜR ETMELİ" Inter ile Devler Ligi'nin alıp ayrıldığı sezonun ardından, Benitez'in Dünya Kulüplerarası Şampiyonası'nı kazanması üzerine; "Ona verdiğim bu kupa için bana teşekkür edecektir"
UEFA KUPASI YORUMU UEFA Kupası'na gider "UEFA Kupası'nı kazanmak istemiyorum. Bu benim için büyük hayal kırıklığı olur. Oyuncularımın, UEFA Kupası'nı bizim yarıştığımız bir yer olarak algılamasını istemiyorum"
"ÖZEL BİRİYİM" Beni kibirli olarak görmeyin ama, Avrupa şampiyonuyum ve sanırım 'özel biri'yim.