SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçirdiği 3 ameliyatın ardında tam 271 gün sonra Kardemir Karabükspor kupa maçı ile sahalara dönen Veli Kavlak, maç içinde yaşadığı heyecanı ve duygularını, “Şu an çok mutluyum ama ilk başlarda çok tuhaf bir duyguydu benim için” şeklinde dile getirdi.

Tecrübeli oyuncu henüz eksikleri olduğunu söylediği açıklamasında; “Şu an çok mutluyum ama ilk başlarda çok tuhaf bir duyguydu benim için. 9 ay futboldan uzak kaldım, 3 tane ameliyat geçirdim, bir türlü olmadı. Çok zor bir dönemdi. Bazı insanlar gelir mi, dönmez dediler ama ben hep inanadım. Bu konuda başkanımız, hocamız hep destek oldular, O’nlara çok teşekkür ediyorum, Viyana’daki arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Veli Kavlak sözlerine şöyle devam etti;

Şu an diyecek başka bir şey yok. Hala ufak bir sıkıntım var ama eskisi gibi değil. Önceden demişlerdi,3 ameliyat geçirceksin çıkıp oynayacaksın ama sıkıntı olacak,zor olacak diye.Biraz sıkıntım var ama yolun sonuna geldik gibi.

En büyük umudum ikinci devreye kadar %100’e ulaşmak. Psikolojik olarak o kadar hazır değildim. Galatasaray maçından sonra bu hafta iki tane idmana çıktım. Hocamla konuştum ‘seni oynatacağım’ dedi. Bu gün ilk onbirde şans verdi. Ben de elimden geleni yaptım ama biraz daha sıkıntım var. Onları da aşacağız yolun sonuna geldik inşallah.

22 Mart’ta oynanan Fenerbahçe maçında sakatlanan Veli Kavlak, aradan geçen 9 ayda 3 ameliyat geçirmiş ve 1.5 aydır idmanlara başlamıştı.

Yayınlanma Tarihi:21:22,