SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena Stadı’nın yapım çalışmalarını izledi. NTV Spor’a demeç veren Beşiktaş’ın başkanı, devre arasında kaleci transferi yapacaklarını birinci ağızdan doğruladı. Tolga Zengin’in yediği golleri her kalecinin yiyebileceğini ifade eden Orman, “Kalecilik futboldaki en zor iş” ifadelerini kullandı.

İşte başkan Orman’ın sözleri:

“Tolga çok iyi bir kaleci. Kalecilik maalesef zor bir iş. Futboldaki en zor mevki bana göre. Hata yaparak goller yenilen bir mevki. Dünyadaki her kaleci için geçerli bu. Tolga da hata yaptı ve gol yedi. Taraftarlar da çok reaksiyon gösterdi. Beşiktaş Tolga kadrosu içinde olan bir kaleci. İki maçımız kaldı. O iki maçımızda kim olacak bilmiyorum; ama o iki maçı oynayıp kaleci takviyesi yapacağız zannediyorum. Scout ekibimiz de ben de çalışıyorum. Ligin bitiminden sonra kısa bir ara var. Günay’a da haksızlık etmeyelim. Yeni gelecek olan kaleci hepsiyle rekabet edecek. Stoper transferi olabilir de olmayabilir de. Birinci önceliğimiz kaleci.”

“HARCAMALARIMIZ 300 MİLYON TL’Yİ GEÇTİ”

Benfica yenilgisine üzüldüğünü dile getiren Orman, “Çok üzüldüm. Beşiktaşlıkar da çok üzüldü. Beşiktaş 1 maç kötü oynayabilir, yenilebilir. Bunlar olağan şeyler. Beşiktaş oyunu kontrol edip 1-0 öne geçtiğinde 65. dakikada düşmeye başladı. O beni çok üzdü. Sezon başından beri en önemli konsantremiz stadı bitirmek ve Beşiktaş’ın şampiyon olması üzerindeydi.” ifadelerini kullandı.

Stadın durumu hakkında bilgi veren Orman, “Oyuncular lig maçlarına konsantreler. Çok dezavantajlı olarak geldiklige. Artık oyuncular da alıştı dışarıda maçları yapmaya. Zor günlerden geldik statsız camianın şampoiyona oynmaması çok zor. Zorlanıyoruz. Stadımız olmadığı için de gelirseviyemiz düşük. Stat için toplam harcamamız 300 milyon TL’yi geçti.” şeklinde konuştu.

“QUARESMA BEŞİKTAŞ’TAN BÜYÜK DEĞİL”

Beşiktaş’ta goller art ard sıralayan Gomez ile ilgili konuşan Orman, “Mario Gomez çok düzgün bir çocuk. Beşiktaş’ın çimentosu. Ricardo ilk geldiği gün gibi değil. Farklı. İlk geldiği zman Beşiktaş’tan kendini üstün görerek gelmişti. Beşiktaş’tan gittiği zaman gördü ki kendi Beşiktaş’tan büyük değil.” dedi.

Siyah-beyazlıların başkanı oyuncu satmaya niyeti olmadığını belirtti. Orman bir oyuncularına resmi teklif geldiğini fakat bunu açıklayamayacağını sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:15:46,