SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligde derbilerde rakiplerine şans tanımayan ve liderlik koltuğunda oturan Beşiktaş, transfer çalışmalarına hız verdi. Siyah-beyazlı yönetim, düşük performans gösteren Tolga Zengin'in yerine bir kaleci almak için çalışmalara hız verdi. Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman, geçen günlerde Londra'ya gitmiş ve Arsenal'in Kolombiyalı file bekçisi Ospina için girişimlere başlamıştı. Ancak başarılı eldiveni satmak istemeyen Arsenal, 8 milyon Euro bonservis ve bir sonraki satıştan yüzde 25 pay istedi.

OCHOA 5.5 MİLYON EURO

Ospina’nın yüksek maliyeti sebebiyle rotayı Malaga'nın Meksikalı file bekçisi Ochoa'ya çeviren siyah-beyazlılar benzer bir yanıtla karşılaştı. 30 yaşındaki tecrübeli eldivenle her konuda el sıkışan Beşiktaşlı idareciler, İspanyol ekibinin 5.5 milyon Euro'da ısrarcı olması sebebiyle geri adım attı. Hem Ospina hem de Ochoa için pazarlıklar devam ediyor ancak Beşiktaş diğer yandan farklı isimleri de gündeminde tutuyor. Sezon başında da Kartal'ın transfer listesinde bulunan Mandanda için temaslarda bulunuldu.

ALTERNATİFLER HAZIR

Marsilya’nın 30 yaşındaki kalecisi Steve Mandanda için sezon başında Beşiktaş 3 milyon Euro önermişti. Takımıyla sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Mandanda bu sezon 24 maçta görev yaptı. Fransız eldivenin maliyetinin daha düşük olabileceği konuşuluyor. Bir diğer aday da Dnipro'nun başarılı file bekçisi Boyko… Geçen sezon Avrupa Ligi'nde finale kadar yükselen Ukrayna temsilcisinin bu başarısında Boyko önemli rol oynamıştı. 27 yaşındaki Boyko, 1.97 boyu ve güçlü refleksleriyle dikkat çekiyor.

Yayınlanma Tarihi:08:14,