SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’den ‘yabancı hakem’ çalışması

Son olarak Galatasaray'da Mustafa Denizli ve Selçuk İnan hakem Mete Kalkavan'ı hedef aldı. Zaman zaman gündeme gelen "Yabancı hakem" polemikleri için Türkiye Futbol Federasyonu'nun da kulüp yönetimlerini yokladığı iddia edildi.

Güncellenme: 09:43, 16/12/2015
TFF’den ‘yabancı hakem’ çalışması

Spor Toto Süper Lig’de 15. hafta tamamlanırken hakemler hedef olmaya devam ediyor. Kazanan ve kaybeden takımların yöneticileri, teknik direktörleri ve futbolcuları hakemlerden sürekli şikayetçi… Beşiktaş yenilgisi sonrası Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli hakem Mete Kalkavan için “Kıymık kıymık kıydı” dedi. Kaptan Selçuk İnan ise “Hakem de haddini bilecek” açıklamasıyla dikkat çekti.

Bu eleştirilerden TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetimi oldukça bunaldı. Sabah Gazetesi’nin iddiasını göre; Futbol Federasyonu koridorlarında ikinci yarıda Spor Toto Süper Lig’de yabancı hakemlerin gündeme geleceğinin konuşulduğu iddia edildi. Kulüpler Birliği Vakfı’nın bu yönde harekete geçtiği iddia edilirken TFF de bu tartışmaları takibe aldı ve Merkez Hakem Kurulu ile konuyu istişare etmeye başladı.