SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira’dan yabancı hakem yorumu

Türkiye Kupası H Grubu maçında Tuzlaspor'u deplasmanda 2-1 mağlup eden Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira maç sonu açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 20:01, 16/12/2015
Pereira’dan yabancı hakem yorumu

Basın toplantısında konuşan Portekizli teknik adam; “Bugün bizim için en olumlu nokta genç oyuncularımızı kaliteli performans sağlarken görmekti. Gollerimiz genç oyunculardan geldi. Çok zorlu bir zeminde oynadık. Kaliteli futbol izletemedik bu yüzden. İkinci yarıda bir de rüzgarla mücadele ettik. Böyle bir maçta kazanmak önemliydi. Özellikle gençlerimizin performansından memnunum. Genç oyuncularımıza her zaman önem vermeye çalışıyorum. Gereklilik ve fırsat olursa ligde de onlara şans vermek isterim.” dedi.

“İYİSİ DE VAR KÖTÜSÜ DE”

Basın toplantısında lige yabancı hakem getirileceği yönünde bir soruyla karşılaşan Pereira; “Biz teknik direktörler gibi hakemler de her hafta elelştiriliyor. Bu eleştiriler bu işin bir parçası. Sadece ben değil herkes eleştiriyor. Onların işi çok zor. Onlar da hata yapıyor bizler gibi. Ama hepsinin kötü olduğunu düşünmüyorum. Futbolcular gibi çok iyi olanı da var kötü olanı da var. Yabancı hakemle ilgili görüş bildirmek bana düşmez. Bu konuda yetkililier var. Onların görüşüp alacağı karardır bu.” dedi.

TUZLASPOR’A TEBRİK

Portekizli teknik adam son olarak rakip takımı kutladı; “Tuzlaspor bugün son derece iyi oyun ortaya koydu. Bize nazaran iyi alışık oldukları bir zeminde oynadılar. İyi çalıştılar ve iyi oynadılar. Teknik direktörlerini ve takımlarını kutluyorum.”

Yayınlanma Tarihi:16:58,