SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medicana Sivasspor teknik sorumlusu Okan Buruk, Kayserispor maçının üst sıralara çıkmak için kendileri açısından önemli bir maç olduğunu söyledi.

Spor Toto Süper Lig’de pazar günü evinde Kayserispor ile karşılaşacak olan Medicana Sivasspor, maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Kulüp tesislerinde Teknik sorumlu Okan Buruk ve yardımcıları nezaretinde gerçekleştirilen antrenman yaklaşık 1,5 saat sürdü. Açma-germe hareketleri ile başlayan antrenman şut ve pas çalışması ile devam etti. Soğuk havada yapılan antrenmanda futbolcuların sık sık ısınma hareketleri yaptıkları görüldü. İdmana sakatlığı bulunan Erkan Kaş ve Adem Koçak katılmazken John Boye ve Kone de çalışmada yer almadı.

Medicana Sivasspor, yarın yapacağı antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

“HAK ETTİĞİMİZ 3 PUANI ALDIK”

Antrenmandan önce açıklamalarda bulunan Okan Buruk, Gençlerbirliği karşısında aldıkları galibiyetten dolayı mutlu oldularını dile getirdi. Buruk, şöyle devam etti:

“Çok önemli bir haftayı atlattık. Baktığımızda hem 1 sıra üzerimizde olan takımdı, hem de kırmızı çizginin üzerine çıkacağımızı oyuncularımıza da belirtmiştik. Yukarıyı yakalamak için önemli bir adım attık ve bunun devamı da Kayserispor maçı olacak. Gençlerbirliği maçını değerlendirirsek oyunun tamamında çok iyi konsantre olup, çok mücadele ederek, özellikle top rakipteyken çok doğru savunma yaptık. Belki de maçı net pozisyon vermeden tamamladık. Rakibimizin tabii ki baskısı oldu üzerimizde ama baktığımız zaman hiç net pozisyon vermeden maçı bitirdik. Girdiğimiz önemli gol pozsiyonları da vardı. Hak ettiğimiz bir 3 puanı aldığımızı düşünüyorum. Aynı ciddiyetle ve aynı konsantrasyonla, istekle devam etmek gerekiyor. Oyuncularımızın iyi niyetlerinden hiçbir zaman şüphemiz yok. Zaman zaman sonuçları alamadık ama sonuçların hep geleceğine inandığımızı söylüyorduk ve Gençlerbirliği maçı da böyle oldu.”

“SEYİRCİMİZİN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Pazar günü, kendi evlerinde karşılaşacakları Kayserispor maçının önemine değinen Okan Buruk, taraftarlardan da destek isterkens şöyle konuştu:

“Bu hafta sonu kendi evimizde Kayserispor ile karşılaşacağız. Ligde onlar da rakiplerimizden biri. Tekrar üst sıralara bir adım daha atma anlamında, bizim için çok önemli bir karşılaşma. Kendi sahamızda oynayacağız. Burada seyircimizin bize desteği çok önemli. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Bu hafta sonu stadyumu olabildiğince doldurursak, hem takımımız için çok önemli adım olacak. Bizi zaten her zaman destekliyorlar ama bu maçtaki seyirci sayımızı da bir nebze daha artırırsak, inşallah bir galibiyet daha almak istiyoruz.”

“BİRAZ DAHA ADALET İSTİYORUZ”

Okan Buruk, Gençlerbirliği maçında hakemin Aatif Chahehouhe’ye erken gösterdiği sarı karta tepki gösterirken şöyle dedi:

“Aatif’a gösterildikten sonra rakibe gösterilmeyen belki 2-3 tane sarı kart vardı. Biz hiçbir hakemden destek istemiyoruz ama maç 2 tarafa da doğru yönetilsin. Kararlar 2 taraf için de eşit olsun. Biraz daha adalet istiyoruz. Aatif, Kayserispor maçında bizimle beraber olamayacak. Onun yerini de en iyi şekilde dolduracağımızı düşünüyorum. 11 kişi sahaya çıkacak ve o 11 kişi de elinden gelenin en fazlasını yapacak.”

“KALİTELİ BİR KADROYA SAHİBİZ”

Kaliteli bir kadrolarının olduğunu da sözlerine ekleyen Buruk, son olarak, “Özellikle forvet hattında sıkıntılarımız var. Erkan’ın kasığında bir problem vardı. Birkaç gün dinlenecek ve cuma günü tekrar başlatmayı düşünüyoruz. Kone de yarın takımla çalışmalara başlayacak” dedi.