SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Güneş’ doğdu av vakti

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in takımın başına geçmesiyle birlikte her şey değişti. Ligde zirveden inmayan siyah-beyazlılar, derbilerde de rakiplerini sahadan sildi ve şampiyonluk için iyice havaya girdi.

Güncellenme: 08:16, 16/12/2015
‘Güneş’ doğdu av vakti

Uzun süredir şampiyonluğa hasret kalan Beşiktaş, Slaven Bilic döneminde derbilerdeki etkisiz oyunuyla da taraftarlarını üzüyordu. Hırvat hoca yönetimindeki 8 büyük maçı da kaybeden siyah-beyazlılarda bu sezon başında tam anlamıyla ‘Güneş’ doğdu… Şenol Güneş’in teknik direktörlük koltuğuna oturmasıyla birlikte Beşiktaş ayağa kalktı. Siyah-beyazlılar ligde zirveye kurulurken, oynadığı futbolla da göz kamaştırdı.

SAHADAN SİLDİLER

Maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayan Beşiktaş, bu dezavantajı iyi futboluyla atlatmasını bildi. Maçlarına Başakşehir Stadı'nda çıkan Kara Kartallar, derbileri ise Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynadı. Bu büyük maçlardaki zaafını yenen Beşiktaş, Fenerbahçe'den sonra Galatasaray'ı da müthiş bir futbol sonucunda devirmesini bildi. Galatasaray’ı sahadan silen siyah-beyazlılar, şampiyonluğu ne kadar çok istediğini kanıtladı.

Yayınlanma Tarihi:08:07,