SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim: Yapamazsam bırakırım

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 5 Ocak'ta ülke futbolunun sorunlarının çözümüne yönelik projelerinin sunumunu yapacak. Önce futbolun tepe noktasının seçim yönteminin değişmesinin gerektiğini düşünen İmparator, "Görevimi önemli projeleri hayata geçirmek için kabul ettim. Eğer beceremezsem başka bir platformda mücadele edeceğim" diyecek.

Güncellenme: 10:45, 16/12/2015
Fatih Terim: Yapamazsam bırakırım

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim 5 Ocak'a hazırlanıyor. Hocaya göre genel kurul yapısı değişmeli. Tahkim, PFDK ve MHK sil baştan! Bunlar olmazsa yola onsuz devam edilebilir!

İstanbul’da 2015'in ilk günlerinde yaptığı açıklamalarla ülke futbolunun çözüm reçetelerini ortaya koyan Terim, 5 Ocak 2016 günü bir yılın muhasebesini yapacak. 6-7 Ocak Manifestosu olarak nitelenen sunumunda, Türk futbolunun yapısal sorunlarının neler olduğunun altını çizen Fatih Terim'e göre çözümün yolu futbolun tepe noktasının seçim yönteminin değişmesinden geçiyor. Memleketi Adana'da, İstanbul'dakine benzer bir projeksiyon sunacak olan Türkiye Futbol Direktörü'ne göre; TFF Genel Kurulu'ndaki temsiliyetin yeniden düzenlenmesi birinci şart.

Sunumunda Türkiye Futbol Direktörlüğü görevini ülke futbolunun gelişimi için uzun süreli ve önemli projeleri hayata geçirmek için kabul ettiğini ifade edecek olan Terim, “Bunu yapamazsam, beceremezsem veya engellenirsem, güzel günlere yürümek için başka bir yerde, başka bir seviyede, başka bir platformda mücadeleme devam edeceğim” diyecek.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:10:44,