SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Erten’den Erdal Acar cevabı

Erdal Acar'ın danışmanı tarafından yolsuzluk yaptığı iddia edilen Karşıyaka Başkanı Ali Erten, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 14:24, 16/12/2015
Ali Erten’den Erdal Acar cevabı

Karşıyaka Başkanı Ali Erten, kulübün 22-29 Aralık’taki yapılacak olağanüstü genel kurul nedeniyle düzenlediği basın toplantısında görev dönemiyle ilgili bilgi verdi, dışarıdan destek veren iş adamı Erdal Acar’la yaşanan sorunlara da açıklık getirdi. Acar’ın basın danışmanlığını yapan Emrah Öztürk’ün yolsuzluk iması taşıyan sözlerine değinen Başkan Erten, bu konuda şunları söyledi:

“Bu şahıs, bizden hesap soramaz. Bahsedilen 3 milyon TL dahil, hesaplarımızı divana ve denetim kuruluna teslim ettik. Erdal Acar, bize sezon öncesi ciddi kaynak sağladı. Bunun için her zaman teşekkür ettik. Bugüne kadar ağzımdan sayın Acar’la ilgili saygısız bir tek kelime çıkmamıştır. Kulüp olarak aynı saygıyı bekleme hakkımız var. Acar’la fikir ayrılıklarımız bu noktada ve ilişkinin kurumsal disiplin altına alınmaması, sözleşme yapılmamasından kaynaklanıyor.”

Foto: DHA - Ali Erten yeni hakkındaki iddialara cevap verdi

Foto: DHA – Ali Erten yeni hakkındaki iddialara cevap verdi

Erdal Acar’ın kongre öncesi bir adaya destek açıklamasında bulunmasını normal karşıladığını belirten Başkan Erten, sözlerine şöyle devam etti:

“Eğer Acar’la sponsorluk anlaşması sağlayıp destek alıyorlarsa, biz bunu alkışlarız. Yaşar Holding’le 50 yıldır sözleşme yapıyoruz. Erdal Acar’la neden yapılamadığını anlayamıyorum. Daha önceki genel kurulda da bana destek vermişti. O günün şartlarında kulübün tüm borcunu ödeyeceğinin, takımı da tüm maliyeti üstlenip şampiyon yapacağının sözünü veren bir iş adamına karşı gelemezdik. O gün, 190 tane icra dosyamız, 40 milyon TL borcumuz vardı. Erdal Acar’ın kulübe faydası tabii ki oldu. Ancak parasal boyut ayrı, para verdiği için kulübü dizayn etmeye çalışmak ayrı. Bazı oyuncuların transferini bile sonradan öğrendik. Süreç daha iyi yönetilebilir, takımımız daha iyi yerde olabilirdi.”

ACAR’DAN KULÜBE VERDİĞİ PARAYI AÇIKLADI

Acar’ın şimdiye kadar kulübe nakit 9 milyon 128 bin TL bağış yaptığını, 4 milyon 296 bin TL bireysel ödeme taahhüdüyle de toplam 13 milyon 424 bin TL verdiğini açıklayan Başkan Erten, şöyle devam etti:

“10 Ağustos’tan bugüne kadar Acar’dan gelen para 554 bin TL. O para da Göztepe derbisi öncesi ödendi. Şanlıurfaspor ve Göztepe galibiyetlerinin söz verilen primleri ise unutuldu. Acarlar’la aramızda hesap mutabakatı da var.”

Foto: DHA - Ali Erten Erdal Acar'ın kulübe verdiği parayı açıkladı

Foto: DHA – Ali Erten Erdal Acar’ın kulübe verdiği parayı açıkladı

STAT VE SALON 140 MİLYON TL

Karşıyaka Başkanı Ali Erten, devletin kulüp için yapacağı stat ve salon yatırımının 140 milyon TL olduğunu söyledi. 180 günlük görev süresindeki gelişmelerden bahseden Başkan Erten, şu bilgileri verdi:

“Bu süreçte yeni idari binaya taşındık, 10 bin kişilik yeni spor salonunun yerini belirleyip projeyi Spor Bakanlığı’na sunduk. İhale tarihi bekleniyor. Salonun sunumu bakanlık tarafından yapılacak. Bu projeye ek olarak Sasalı’da kamp merkezinin yapılmasını da talep ettik. Valilikten 24 saat çalışma izni aldığımız stat inşaatındaki kazık ve zemin iyileştirme aşaması tamamlandı. Araziye 1600 kazık çakıldı. Ruhsat için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışma yapıyor. Devletimiz şu an kulübümüze 140 milyon TL yatırım yapıyor. Erdal Acar ve yönetimin mali katkısı, yoğun çalışması sonucu bu süreçte ilk kez Ulusal Kulüp Lisansı alarak 7 puan silme cezasından kurtulduk. Hazırlanan tüzüğü kongre gündemine ekledik.”