SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kupası'nda H Grubu’nun ilk maçında Antalyaspor evinde Giresunspor'u 2-1 mağlup etmeyi başardı. Karşılaşma sonrası her iki takım hocaları da maçı değerlendirdi. Sözleşmesi karşılıklı olarak fesih edilen Yusuf Şimşek'in yerine alt yapı sorumlusu Mehmet Uğurlu takımın başında maçlara çıkmaya devam ediyor.

Karşılaşma sonrası açıklama yapan kırmızı beyazlı takımın teknik sorumlusu Mehmet Uğurlu, Antalyaspor için kupa ya da ligin fark etmediğini, aynı ayarda maçları ciddiye aldıklarını söyledi.

Kupada grup maçlarına iyi başlamak istediklerini ve bunu da başardıklarını açıklayan Mehmet Uğurlu, “Kupa maçına da futbolcularımız çok iyi başladı. Golü yedikten sonra şoku atlatıp2 gol attık. Guruptan birinci ya da ikinci çıkmak istiyoruz.” dedi.

Türkiye Kupası final maçının Antalya Arena'da oynanacağını hatırlatan Teknik Sorumlu Uğurlu, kendi sahalarında kupada final oynamak istediklerini belirtti. Uğurlu, kupaya ciddi bir şekilde hazırlandıklarını, Mersin maçındaki moralle maça çıktıklarını, Trabzonspor karşısına ise moralli gidip oradan da puan ya da puanlar alarak dönmek istediklerini vurguladı.