SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’ın hakkı Kartal’a

15 Aralık 2015

DERBİNİN Beşiktaş tarafında en çok merak edilen ismi Tolga Zengin'di ve maça saatler kala tecrübeli eldivenin kadroda olmayacağı haberi geldi. Hem Tolga hem siyah-beyazlılar açısından en hayırlısı oldu. Artık Beşiktaş tribünlerinin nezdinde miadını dolduran Tolga'nın takımda yeri olmadığını düşünüyorum. Bu saatten sonra bu evlilik yürümez.

Siyah-beyazlılar son yıllarda en iyi Galatasaray derbisini oynayarak başladı dün geceki mücadeleye… Yıllardır şansının tutmadığı rakibini adeta sürklase etti. Sarı-kırmızılılar iki top yapmakta zorlandı, uzun toplarla yarı alanı geçmeye çalıştı, organize olamadı. İlk yarı tamamen Beşiktaş ile Muslera arasında geçti desek yeridir. Uruguaylı file bekçisi, yıllardır kalesindeki problemi çözemeyen Kara Kartal'a nazire yaparcasına uçanı, kaçanı kurtardı. Cimbom devreyi sadece tek şutla tamamladı.

Ancak ikinci yarı çok büyük bir sürprizle başladı. Günay'ın gereksiz çıkışına bir de hamle yetersizliği eklendi ve meşin yuvarlak Beşiktaş açısından en talihsiz olabilecek rakip Sneijder ile buluştu. Hollandalı'nın yaklaşık 40 metreden net vuruşuyla o ana Cimbom ceza sahasına girmeden golünü attı. Bu gol adeta Beşiktaş açısından bir kırılma noktasıydı. Siyah-beyazlılar tuş olmadı, tam tersine müthiş bir dirençle ayağa kalktı. Gomez kaçırdıklarından çok daha zorunu attı. Panzer ceza alanı dışından öyle bir vurdu ki, gecenin adamı Muslera'yı yere serdi. Gökhan Töre oyuna girer girmez işi bitirdi. Son haftaların bozuk ismiydi ama derbi zaferinin altına imzasını attı. Beşiktaş dün geceki futboluyla bırakın kaybetmeyi, puan verseydi bile çok yazık olurdu. Futbolun adaleti bu kez tecelli etti, hak eden taraf kazandı. Mustafa hocanın G.Saray'da işi çok zor, tek artısı şansı. Beşiktaş'ın 9, F.Bahçe'nin 8 puan gerisine düşen Cimbom'un şampiyonluk ihtimali artık Kaf Dağı'nın ardında…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek