SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası ilk maçında kendi sahasında yarın Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Tuzlaspor, karşılaşmanın hazırlıklarını teknik direktör Ferruh Özgün idaresinde Tuzla Belediye Stadı’nda sürdürüyor.

Tuzlaspor kalecisi Burak Onur, karşılaşma ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Fenerbahçe’yi ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk içerisindeyiz. Öncelikle güzel futbol oynamak istiyoruz. Fenerbahçe’nin yıldızları dünya yıldızları aslında. Onlara karşı oynamak gerçekten gurur verici. İnşallah kazasız ve belasız, izleyenlere de güzel bir futbol izletiriz. Çarşamba günü dünya yıldızlarına karşı kalemi gole kapatacağım” ifadesini kullandı.

Foto: DHA - Tuzlaspor'da zorlu maçın hazırlıkları sürüyor

Foto: DHA – Tuzlaspor’da zorlu maçın hazırlıkları sürüyor

Tuzlaspor Teknik Direktörü Ferruh Özgün ise, “Sonuçta oynanmamış maç birçok hedef için bir göstergedir. Biz de Çarşamba günü kazanmak istiyoruz. Sadece bu maçı değil, her maçı kazanmak istiyoruz. Çok iyi, genç ve istekli bir takımımız var. Hem ligde hem de kupada güzel şeyler yapmak istiyoruz. İnşallah bunu başarırız. Hem oyuncularımızda, hem de taraftarlarımızda bir heyecan var. Fenerbahçe’yi burada ağırlamaktan çok mutlu olacağız. Dostça bir maç olacağını düşünüyorum. Tabii sentetik saha, yani sıkıntılı bir saha, ama inşallah kazasız belasız iyi bir maç olur” diye konuştu.

Futbolculardan Haluk Türker zorlu maç ile ilgili “Güzel bir kura oldu. Bizi ve Tuzla halkını heyecanlandıran bir kura. Biz elimizden geleni yapacağız” derken, Lider Koç da “Fenerbahçe gibi büyük bir camiayı burada kendi sahamızda ağırlamak güzel olacak. Bizim için güzel bir tecrübe olacak. Elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.