SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş hak etti

15 Aralık 2015

HER iki takım da hafta içinde Avrupa maçı oynadıkları için yorgundu. G.Saray, Beşiktaş'a nazaran 2 gün fazla dinlendi. Ama bunun avantajını kullanabildi mi derseniz, bana göre kullanamadı. Bence Mustafa Denizli, doğru bir dizilişle sahaya çıkmadı. Maç genelde sarı-kırmızılıların ceza alanı çevresinde oynandı. Beşiktaş, ilk yarıda bulduğu net pozisyonu değerlendirebilse maç daha farklı yerlere gidebilirdi. Zaten Sneijder de golü Beşiktaş'ın kalecisi Günay'ın hatasından buldu. Yani asist Günay, gol Sneijder.

HATALARIYLA siyah-beyazlıların Avrupa'dan elenmesine neden olan Tolga'dan sonra, dün de az kalsın Günay takımını yakıyordu. Kaleciler hata yapar ama bundan dolayı hemen üstü çizilmemeli. Dün nasıl ki Günay hata yaptıysa, Muslera da ilk golde hatalıydı. Kaldı ki Muslera sezon başında da ne hatalar yaptı. İlk golde hatalıydı belki ama onun dışında farkı önledi. Onun için Tolga'ya bu kadar yüklenmemek lazım. Beşiktaş onu yeniden kazanmalı.

ŞENOL Güneş sahaya doğru dizilişle çıkardığı oyuncularının yanında maça yerinde de müdahalelerde bulundu. Beşiktaş hızlı top yapıp rakibini çok kolay eksiltti ve araya iyi toplar bıraktı. Son vuruşlarda da iyilerdi. Sözün özü; Beşiktaş dün kazanmayı hak eden taraftı.

BANA göre dün sahanın en iyilerinden birisi, hakem Mete Kalkavan'dı. Kendinden büyük hakem ağabeylerine nispet yaparcasına hatasız maç yönetti. Karşılaşmadaki faul ve kart yorumları mükemmele yakındı. Mete Kalkavan'ın böylesine zor maçta gösterdiği yönetim diğer hakemlere ders olarak izletilmeli.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek