SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tuzlaspor sezonu 2 forma ile tamamlıyor

Ziraat Türkiye Kupası ilk maçında Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Tuzlaspor'un basın sözcüsü Levent Ayaz, "Biz tüm sezonu iki formayla tamamlıyoruz" dedi.

Güncellenme: 10:59, 14/12/2015
Tuzlaspor sezonu 2 forma ile tamamlıyor

Ziraat Türkiye Kupası’nda 16 Aralık Çarşamba günü kendi sahasında yıldızlar topluluğu Fenerbahçe’yi konuk edecek olan Tuzlaspor’da tüm hazırlıklar bu maçın dostça ve sorunsuz bir şekilde oynanması için yapılıyor. Saha ve statta bakım yapılıyor. Futbolcular bu maçı sabırsızlıkla bekliyor. Bir yandan ekonomik zorluklar da her büyük-küçük kulüpte yaşandığı gibi Tuzlaspor’da da yaşanıyor.

Foto: DHA - Tuzlaspor tüm sezonu iki formayla tamamlıyor

Foto: DHA – Tuzlaspor tüm sezonu iki formayla tamamlıyor

Süper Lig ekipleri her maç 2 forma ile oynarken, Tuzlaspor’da toplam 2 forma ile sezonu tamamlıyor. Tuzlaspor Basın Sözcüsü Levent Ayaz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bizim kulüp bütçemiz belli. Biz haddimizi ve yerimizi biliyoruz. Mali boyuttaki şartlarımız belli. Futbolcularımıza yapmış olduğumuz forma ve ayakkabılar kulübümüz tarafından alınıyor. Futbolcularımız idman ve maç ayakkabılarını 5 veya 10 maç giyiyorlar. Bizim bütçemiz belli olduğu için forma ve ayakkabı değişimlerini bu şekilde yapıyoruz. Genelde yarı sezonda bir forma değişikliği oluyor. Diğer yarı sezonda da yeni formaları yapıyoruz. Çok yırtılan olduğu zaman da acil alıyoruz. Bireysel değil, kulüp veriyor. Tabi Fenerbahçe Türkiye değil dünyadaki sayılı kulüplerden bir tanesi olduğu için, futbolcular da zaten dünya futbolcuları kendileri. Onlara da krampon ya da forma gibi malzemelerin de günlük ya da maça göre değişmesi doğaldır. Fenerbahçe’nin kendine yakışanı da odur. Bizim de kendimize yakışan budur yani.”