SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da hakem isyanı

Çaykur Rizespor'a 3-0 yenilen Trabzonspor'un resmi sitesinden yapılan açıklamada, hakem hatalarının sistematik bir hal aldığı ve TFF’nin buna dikkat etmesi gerektiği vurgulandı.

Güncellenme: 09:44, 14/12/2015
Trabzonspor’da hakem isyanı

Trabzonspor’da Muharrem Usta yönetimi çıktığı ilk resmi maçta Çaykur Rize'ye deplasmanda 3-0 yenildi. İyi bir futbol ortaya koymasına karşın kaleci İtandje'yi geçemeyen bordo-mavililer, bir de penaltı atışından Cardozo ile yararlanamamıştı. Ancak verilmeyen penaltılar ve hakem Ali Palabıyık'ın hatalı kararları üzerine Trabzonspor dün resmi sitesinden şu açıklamayı yayımladı:

“Rize müsabakasında aldığımız sonuç, camiamızı ve bizleri derinden üzmüştür. Sporcularımızın ve teknik heyetimizin göstermiş oldukları yüksek derecedeki gayret ve istekli oyun anlayışı da bir o kadar gelecek adına umut vermiştir. Uluslararası düzeyde değerlendirilen bir hakemin maçta böyle hatalar yapması dikkat çekicidir. Rastlantısal hatalar futbolun kaçınılmaz gerçeğidir, tehlikeli olan bunların tekrar eden şekilde sistematik hal almasıdır. TFF'nin maçtaki yönetim hatalarını gözden geçireceğine ve gerekli önlemleri alacağına inanıyoruz”