SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ta derbi öncesi en büyük soru işareti kaleyi kimin teslim alacağıydı… Taraftar “Günay oynasın” diye kampanya başlatırken, teknik direktör Şenol Güneş, ‘kararı' Tolga Zengin ile yapacağı görüşme sonrasına bırakmıştı. O zirve önceki gün gerçekleşti, Sporting Lizbon maçında yediği iki golle şimşekleri üzerine çeken Tolga, derbi için de formayı kaptı.

Görüşmede oyuncusuna sahip çıkan Güneş, “Senin yaşadığın sıkıntıların hepsini ben de yaşadım. Kalecilik bu mesleğin en riskli yeridir. Bütün maç boyu iyi oynarsın, bir hatalı golle seni asarlar. Kimin ne dediği önemli değil. Benim için önemli olan senin görüşlerin. Sen bize lazımsın. Eğer kendini iyi hissetmiyorsan, oynamak istemiyorsan, açıkça söyle. Yoksa ben oyuncumu kazanmak isterim. Eğer iyiysen kaleyi sen koruyacaksın” dedi.

‘HATALIYIM, ÖZÜR DİLERİM'

Hocasına teşekkür eden Tolga'nın da, moralinin iyi olduğunu belirterek, “Ben kendimi iyi biliyorum. Yediğim gollerde hatalıyım. Bundan dolayı da arkadaşlarımdan özür dilerim. Lig için kritik bir derbiye çıkacağız. Bu maçta takımı yalnız bırakmak istemem. Eğer görev verirseniz oynarım. Ben çok daha kötü şartlarda sahaya çıktım. Bunu herkes biliyor. Göreve hazırım” dediği öğrenildi.

Bu gelişmelerden sonra Şenol Güneş'in son anda bir aksilik çıkmazsa kaleyi Tolga'ya teslim edeceği belirtildi.

‘GÜNAY'I KAYBEDERİZ'

Tolga ile görüşüp moral veren Şenol Güneş, önceki akşam yapılan çalışmada bir ara Günay'a as takımda görev verdi. Konuyu yardımcıları Tamer Tuna, Şeref Çiçek ve Mehmet Kulaksızoğlu ile de masaya yatıran Güneş'in, Günay'ın uzun süredir oynamamasının dezavantaj olduğunu söyleyerek, “Günay yetenekli bir kaleci ama haftalardır oynamıyor. Şimdi böylesine zor bir maçta oynayıp bir de hata yaparsa onu kaybederiz” dediği öğrenildi.

Habertürk

Yayınlanma Tarihi:13:05,