SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 15. haftasında Galatasaray’ı 2-1 yenen Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, derbiyi yorumladı.

Güneş, Avrupa Ligi’nden elendikleri için üzgün olduklarını söyleyerek, “Biz futbol oynamaya çalışıyoruz. Sezon başından bu yana hücum yapmaya çalışıyoruz. Oyundan zevk almaya çalışıyoruz. 3 puan için savaşıyoruz. Tabiki savunma ve hücumda hatalar yapıyoruz. Avrupa’dan elendik, onun üzüntüsü var. Hangi oyuncum olursa olsun takım için ortaya yüreğini koyuyor” dedi.

“TOLGA VE GÜNAY’A GEÇMİŞ OLSUN”

Oyun olarak galibiyeti hak ettiklerini belirten Güneş, Günay’ın da hatasına değendi ve “Bu maça çıkarken, bu baskılara boyun eğseydik bu futbolu oynayamazdık. Kaliteli takımla oynadık. Oyun olarak hak ettiğimiz 3 puanı aldık. Futbol böyle bir şey. Herkese göre doğruların farklı olduğu bir oyun! Bugün kazandığımız için mutluyuz ancak Avrupa Ligi üzüntüsü devam ediyor! Bugün hatayı telafi ettik! Tolga’ya da Günay’a geçmiş olsun diliyorum! Camiaya ve takımın bu 3 puana ihtiyacı var!” diye konuştu.

Şenol Güneş, kaleci transferinin gündeme getirilmesine tepki göstererek, sözlerini şöyle tamamladı;

Sezon başında kaleci konusunu konuştuk! 2 kaleci yetmeyeceğini biliyorduk. Bunu futbolcular da biliyor. Her gün ısıtıp ısıtıp ortaya sunuyorsunuz! Allah’tan çocuklar etkilenmedi bunlardan! Türkiye’de doğru yanlış yok, yorum var! Mazaretler sunmamamız gerekiyor! Türk futbolunun geleceği için doğru eleştiriler yapmalıyız!

Biz bir takımız! Bütün oyuncular sahaya çıkıp elinden geleni gösteriyor! Gökhan da idman eksiliğiyle sahaya çıktı! Dün sakatlanmasa Tolga belki bugün o oynayacaktı! Bizim oyuncularımız buna göğüs geriyor.”

Yayınlanma Tarihi:22:49,