SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor’un teknik direktörü Osman Özköylü, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kulüp binasında açıklamalarda bulunan Osman Özköylü, şunları söyledi:

“Teknik direktörlük görevimden bugün itibariyle ayrılmak istediğimi yönetime ilettim. Onlar da kabul ettiler. Zaten şu geldiğimiz noktada olması gereken buydu. Çünkü son dönemde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, sonuçsal anlamda istediklerimizi elde edememize rağmen sağolsun gerek başkanımız, gerek yönetim kurulumuz hep arkamızda oldu, hep bizimle devam etmek istediklerini beyan ettiler. Ama özellikle Kayseri Erciyesspor karşısında yaşanan utanç verici mağlubiyetten sonra artık burada ne benim, ne de bu mağlubiyeti yaşayan, yaşatan hiç kimsenin kalmaya hakkının olmadığını düşünüyorum. Gerçekten benim hayatımda yaşadığım en utanç verici maçlardan birisiydi. Buna sebep olan, takımın başında olan teknik direktör olarak tabiki sorumlusu benim. İyi niyetle çalıştık, çok istedik. Başarılı olmak için uyanık kaldığımız her dakika bu kulüp için faydalı olmaya çalıştık”

“FUTBOLCULAR TRANSFER MASASINDAKİ MÜCADELEYİ VERMEDİ”

Osman Özköylü, futbolcularına tepki gösterirken de şunları söyledi:

“Biz kaliteliyiz, diyorsanız, Süper Lig’den geldik, şurdan geldik, burdan geldik, bu kadar parayı biz istiyoruz diyerek masa otururken para konusunda mücadele yapıyorsanız, sahada da aynı mücadeleyi vereceksiniz. O aldığınız paranın hakkını vereceksiniz, vermek zorundasınız. Ama onlar bunu yapamadılar, yapmak istediler belki ama yapamadılar. Ama ben herkesi Allahla başbaşa bırakıyorum. Ben vicdanen rahatım. Bütün günümüz burada geçti, takım iyi olsun diye uğraştık çabaladık. Buna yöneticilerimiz şahit. Zaten bunu bilmeseler, bizim iyi niyetimizden şüphe etseler, bu güne kadar burada kalmazdık. Bazen sizin isteğinizin dışında gelişiyor olaylar. Bir teknik adamın sahaya, maça müdahalesi ne kadardır? İstediğin kadar müdahale et, doğruları anlat, olmuyor. Futbolcu, senin söylediklerini sahada uygulamadığı zaman, yüreğini ortaya koymadığı zaman olmuyor. Bundan önceki mağlubiyetleri anlatırsın, herşeyi anlatırsın ama Kayseri Erciyesspor’a kaybetmeye ne ben, ne de futbolcu mazeret üretemez. O takım belki küme düşecek veya bu yürekli oyunları ile ligde kalacak. Ama bizim futbolcular bu şekilde, bu yürekleri olmadığı sürece bundan sonraki hayatlarında hiç bir şekilde kazanamayacaklar.”

GAZETEDEKİ İDDİAYA SAVCILIK YOLU

Adana Demirspor Başkanı Sedat Sözlü ise teknik direktör Osman Özköylü’nün istifasını yönetim olarak kabul ettiklerini belirtirken bir gazetenin iddiasıyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Bizim ile ilgili bir gazete ve internet sitesi, kulübümüz Adana Demirsporu ve sahsımı, yönetim kurulunu, izah edilemeyecek bir suçlama ile karşı karşıya bırakmış. Ben de bugün itibariyle avukatıma talimat verdim. Gazete küpürü ile birlikte giderek savcılıga suç duyurusunda bulunacağım. Bunu iddia edenleri ispata davet ediyorum. Biz bu armanın ağırlığını çok iyi biliyoruz. Duruşumuz her zaman dikdir ve dik kalacak. Biz çok güçlü geldik, güçlü kalacağız. Sonuçta Adana Demirspor’a zarar verenlere engel olacağız.”