SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi’nde Rus ekibi Lokomotiv Moskova ile eşleşen Fenerbahçe’de Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, iyi bir kura çektiklerini söyledi. Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Uslu özellikle ilk maçta iyi bir sonuç alacaklarına inandığını söyledi.

Sözlerine Rusya ile Türkiye arasında yaşanan krize değinerek başlayan Uslu, şu açıklamalarda bulundu:

“Rusya'daki ortamı biliyorsunuz. Bu anlamda enteresan bir eşleşme oldu.  Biz zirveye oynayan bir takımız ve rakibimiz kim olursa olsun ben yeneceğimize eminim. Dediğim gibi Rus takımının çıkması enteresan oldu. Umuyoruz ki yaşanan sürtüşmeler o zamana kadar biter. Hatta iki ülke arasındaki dostluk ve barışa biz katkı sağlamış oluruz. Biz, spor için gideceğiz. Seyirci açısından bizi yer verirler mi bilmiyoruz.  Daha önceden Rus takımlarıyla da oynadık ve yendik de. İnşallah yine eleyeceğiz. Ben takımımıza güveniyorum.”

İlk maçın İstanbul’da olmasının avantaj olduğuna da değinen Uslu, “Tabii Şubat ayı olduğu için hava koşulları sert olabilir ama ilk maçı kendi evimizde oynayacak olmamız avantaj. Ben iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Oturmuş bir takımımız var. Lokomotif Moskova'yı eleyeceğimizden eminim” dedi.

Mahmut Uslu, iki sezon önce yarı final oynadıkları UEFA Avrupa Ligi’nde yeniden aynı başarıyı yakalayacak güçte olduklarını da sözlerine ekledi.