SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbide ortalığı karıştıran hareket!

Voleybol da bayanlar derbisine hakem provokasyonu damgasını vurdu. Hakemin maç bitiminde tribünlere dönerek yaptığı tahrik eden davet ortalığı karıştırdı.

Güncellenme: 19:02, 14/12/2015
Derbide ortalığı karıştıran hareket!

Galatasaray ve Fenerbahçe arasında Burhan Felek Spor Salonunda oynanan bayan voleybol takımları arasındaki derbiye yaşanan hakem hataları ve tribün olayları damgasını vurdu. Olayların tırmandıran isim ise kararları ve hareketleri ile Galatasaraylı taraftarları çileden çıkaran hakem Bülent Bozkurt'tu.

HAKEM FİTİLİ ATEŞLEDİ

Maç boyunca kararları ve tribünleri tahrik eden hareketleri ile dikkati çeken başhakem Bülent Bozkurt, salonda gerilimin tavan yapmasına neden oldu. Hakem Bülent Bozkurt maç sonunda da tavırlarını sürdürdü. Soyunma odasına giderken kendisine laf atan taraftara, hem el kol hareketleriyle tepki gösterdiği ve “Erkeksen in aşağı!” dediği ifade edildi. Salon büyük ölçüde boşaldığı için daha tehlikeli sonuçlar doğurabilecek bu provokasyon yeni bir olay çıkmadan kapandı.

TVF’NİN KONTROLÜ ALTINDA ATKI TAHRİĞİ

Sarı kırmızılı taraftarların tepkisini ateşleyen bir diğer olay ise Fenerbahçeli bir taraftarın Burhan Felek Spor Salonu’nun içerisinde bulunan Volley Hotel'in beşinci katında bulunan restoranın salona bakan camlı bölümünden sarı lacivertli atkı açmasıydı. Salonun içerisinden bu bölüme geçiş olmadığı, restorana çıkış sadece Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan veya otelin asansöründen yapılabileceği için olaylar daha da büyümeden kontrol altına alındı.

İNEGÖL’DEN SONRA İSTANBUL’U KARIŞTIRDI

Olay Hakem Bülent Bozkurt 2016 Türkiye Erkekler Voleybol Ligi'nin beşinci haftasında deplasmanda oynanan İnegöl Belediyesi-Galatasaray HDI Sigorta maçının da sarı kırmızılılar aleyhine kararları ile dikkat çekmiş. Salonda olayların çıkmasına sebep olmuştu. Derbiyi az daha bir faciaya dönüştürmenin eşiğine getiren Hakem Bozkurt’un canlı yayını olmayan İnegöl maçında tribünlerden yapılan küfürlü tezahüratlara hiç bir uyarı yapmaması üzerine Galatasaray’a dört kırmızı kart göstermesinin ardından ortaya çıkan gergin ortamdan dolayı protokol tribünü karışmıştı.

HAKEM BOZKURT’A CEZA KAPIDA

Maçın bitimi ile Galatasaraylı oyuncular tartaklanmış ancak bu yaşanan olumsuzlukların hiçbirinin maçın gözlemci raporunda yer almaması sarı kırmızılı yöneticilerin tepki göstermesine neden olmuştu. İnegöl maçının ardından derbi maçını da skandalla tamamlayan hakem Bülent Bozkurt’un TVF Merkez Hakem Komitesi tarafından cezalandırılmasının gündemde olduğu sızan haberler arasında yer alıyor.

BAHADIR ÇOKİŞLER / AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:19:01,