SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolga Zengin ile özel görüşme

Avrupa defterinin kapanmasıyla birlikte sadece Süper Lig’e odaklanan Şenol Güneş, yakından tanıdığı Tolga Zengin’e, Sporting Lizbon maçını unutturmak için Galatasaray önünde iyi oynaması gerektiğini söyledi.

Güncellenme: 08:07, 13/12/2015
Tolga Zengin ile özel görüşme

UEFA Avrupa Ligi'nde çok iyi bir performans göstermesine karşın, Lizbon deplasmanında Tolga Zengin’in yaptığı hatalar pahalıya mal oldu. Sezona Avrupa Ligi'nde final hedefiyle başlayan, iyi de oynayan Beşiktaş, grup aşamasında kupaya veda etti.

Artık sadece Süper Lig'e odaklanan siyah-beyazlılarda teknik direktör Şenol Güneş de Trabzon'dan beri birlikte çalıştığı Tolga Zengin'i motive etmeye, hatta onu yeniden kazanmak için çalışmalara başladı.

“SANA GÜVENİYORUM”

Taraftarların “Tolga Zengin’i derbide oynatma” baskısına karşın tercihini tecrübeli kaleciden yana kullanacak olan Güneş, oyuncusuyla özel bir görüşme gerçekleştirdi. Tolga'nın duygusal yapısını çok iyi bilen tecrübeli Güneş, “Sporting maçı geride kaldı. Kalecilerin yaptığı ufak hataların bile sonuçları ağır olabilir. Sen iyi bir kalecisin ve Galatasaray maçında çık kendini affettir. Sana güveniyorum” diyerek oyuncusuna moral verdi.