SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Başakşehir’i 1-0 yendiği maçtan sonra Simon Kjaer, açıklamalarda bulundu. Danimarkalı savunma oyuncusu, zor bir maç oynadıklarını belirterek, maç içerisinde Caner ve Mehmet’e tepki gösterdiği pozisyonları da anlattı.

Kjaer, Caner ve Mehmet’e kızdığı anların sorulması üzerine, “Futbol böyle bir oyun. Birbirimizin düşüncelerine katılamayız. Futbolda bazen tartışıp birbirimizi uyarmamız gerekebilir, saha içerisinde bunu yapıyoruz biz de. Hep sessiz kalamayız. Herkes takım için elinden geleni yapıyor” yorumunu yaptı.

Derbi haftasında 3 puan aldıkları için mutlu olduklarını söyleyen sarı-lacivertli oyuncu, “Gerçekten çok zorlu bir karşılaşmaydı. Bizi fazlasıyla zorladılar. Defansif olarak iyi organize olan ve ataklara çok hızlı çıkan bir takım… Bu maçı kazanmamız gerekiyordu, mutluyuz” dedi.

Avrupa Ligi’nde çekilecek olan kurayı yorumlayan Kjar, sözlerini şöyle tamamladı;

“Öncelikle bizim için gruptan çıkmak oldukça önemliydi! Zor rakipler, zor maçlar ve büyük rakipler bizleri bekliyor olacak. Böyle rakiplerin çıkacak olması bizim için negatif bir durum değil.”