SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1. Lig’e yükselmeyi hedefleyen İstanbul ekibi, geçtiğimiz haftaya lider giren Ümraniyespor’u 10 kişi kaldığı maçta 2-1’le geçip yeniden liderlik koltuğuna oturmuştu. Rakibine de bu sezonki ilk yenilgisini tattırmıştı.

15 maçta 10 galibiyet ve 5 beraberliği bulunan Sarı siyahlılar, puanını 35’e yükseltti. İkinci sıraya gerileyen Ümraniyespor ise 34 puanda kaldı.

Teknik direktör Yalçın Koşukavak yönetimindeki İstanbul ekibi, 15 maçta kalesinde yalnızca 7 gol gördü. 7 golü de ilk yarılarda yiyen Sarı Siyahlılar, şu ana kadar oynadığı karşılaşmaların ikinci yarılarında ise gol yemedi.

İstanbulspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, geçen sene şampiyon olmuş kadroya, takımın bütçesi doğrultusunda takviyeler yaptıklarını ve 1. Lig’e çıkacaklarına inandıklarını söyledi.

İstanbulspor’un büyük bütçeli bir takım olmadığını belirten Koşukavak, pahalı kadrolara rağmen lider durumda bulunduklarını ve bunun büyük bir başarı olduğunu belirtti.

Koşukavak “‘İstanbulspor şampiyon olur mu?’ sorusuna cevap vermek güç, 35 puan toplayan bir takıma şampiyon olmaz demek de ayıp olur. Mayıs ayındaki Fethiye maçına kadar tüm gücümüzü kullanacağız. İstanbulspor tesis olarak da çok iyi durumda” ifadelerini kullandı.