SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Denizli sıkıyönetim ilan etti

Bu sezon kalesini gole kapatmakta çok zorlanan Galatasaray için derbi hayati önem taşıyor. Mustafa Denizli idmanların büyük bir bölümünde takım savunması çalıştırıyor.

Güncellenme: 11:34, 12/12/2015
Mustafa Denizli sıkıyönetim ilan etti

Hamza Hamzaoğlu’nun ardından Teknik direktörlüğe Mustafa Denizli’yi getiren Galatasaray bu sezon Şampiyonlar Ligi’ne grup aşamasında veda etti. Ligde de zirveden uzak kalan sarı-kırmızılılarda en büyük problem savunma.

Galatasaray kalesini gole kapatmakta çok zorlanıyor. Muslera gibi mükemmel bir kalecisi olmasına rağmen, neredeyse her maçta rakip forvetler Galatasaray ağlarını havalandırıyor. Teknik patron Mustafa Denizli de bir an önce bu problemi çözmek istiyor. Mustafa Denizli, Bursaspor mücadelesinin ardından Beşiktaş derbisinde de 3 puan alıp camianın heyecanını tazelemeyi amaçlıyor.

FLORYA’DA SIKIYÖNETİM

Bunun yolunun da başarılı bir savunmadan geçtiğini düşünen Mustafa Denizli, antrenmanlarda defans oyuncularıyla yakından ilgileniyor. Basit hatalara tahammülü olmayan kurt hoca, idmanların büyük bir bölümünde savunma organizasyonları üzerinde duruyor.

Denizli ayrıca oyuncularına Beşiktaş hücum hattının tüm özelliklerini ezberletiyor. Diğer yandan öğrencilerinden tam konsantrasyon isteyen Denizli, Florya'da sıkıyönetim ilan etti. Bu hafta sonu kimse tesislere misafir kabul etmeyecek, herkes sadece maçı düşünecek.