SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erkekler Voleybol Ligi’nin 9. haftasında Ankara’da oynanan ve 91 dakika süren başkent derbisini Ziraat Bankası’nı 3-0 yenen Halkbank kazandı.

Karşılaşmaya etkili başlayan Ziraat Bankası Marcus’un hücumlarıyla sayılar üretti. Bloklarda Cüneyt ile etkili görünen Ziraat Bankası 8-5’lik teknik mola üstünlüğü sonrasında Hüseyin’in önderliğinde sayılar üretti. Arka orta hücumlarında Jeroen ile sayılar bulan Ziraat Bankası ikinci teknik molayı da 16-12 önde tamamladı. Mola dönüşü rakibinin orta hücumlarında savunma yapmakta zorlanan Ziraat Bankası setin son bölümünde basit hatalar yapınca Halkbank seti 25-21 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan Ziraat Bankası teknik molaları 8-5,16-14 önde geçti. Büyük bir çekişmeye sahne olan ve hakemin hatalı kararları nedeniyle oyun disiplininden kopan Kırmızı Beyazlılar seti 30-28 kaybetti.

Üçüncü sette de istediği savunmayı yapamayan Ziraat Bankası, kenar ve orta hücumlarda etkili oldu. 8-6 ve 16-14 geride tamamlanan teknik molalar sonrasında setin son bölümünde rakibini yakalayan Ziraat Bankası rakibinin blok autlarına çare üretemeyince seti 25-22 maçı ise 3-0 kaybetti.

İLK KEZ VOLEYBOL İZLEDİLER

Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'ndeki gazileri voleybolla tanıştırmayı hedefleyen Ziraat Bankası Spor Kulübü, bu bağlamda gazileri ilk olarak Halkbank – Ziraat Bankası maçına davet etti.

Voleybola ilk adımlarını maç izleyerek atan gaziler son derece zevkli ve çekişmeli geçen karşılaşmada büyük heyecan yaşadı.

Salon: TVF Başkent

Hakemler: Zeki Bocutcu, İbrahim Ünal

Halkbank: Kubiak, Resul, Kevin, Dick Kooy, Emre, Ulaş, Hasan (Libero), Caner, Abdullah, Kemal

Ziraat Bankası: Emre, Marcus, Ferreira, Cüneyt, Hüseyin Koç, Jeroen, Volkan (Libero), Serkan (Libero),Selim, Baturalp Burak

Setler: 25-21, 30-28, 25-22

Süre: 91 dakika (29, 35, 27)