SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da taşlar yerinden oynayacak

Galatasaray yönetim kurulu, Finansal Fair Play kriterleri nedeniyle Selçuk İnan ve Burak Yılmaz başta olmak üzere yüksek ücret alan futbolcular hakkında sürpriz bir karar aldı.

Güncellenme: 13:17, 12/12/2015
Galatasaray’da taşlar yerinden oynayacak

Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Fatih İşbecer'in, hafta içindeki Divan Kurulu toplantısında dile getirdiği, “Bu kulübün imzaladığı birçok şey kulübün aleyhine… Sevr Antlaşması bile bağımsızlık antlaşması gibi kalır” sözlerinin adresi belli oldu: Florya…

Galatasaray yönetimi, Sabri Sarıoğlu’nun ardından diğer yıldızlardan da indirim isteyecek. Futbolcularla yapılan sözleşmeleri, “Sevr Antlaşması'ndan beter” bulan İşbecer, diğer oyunculara da gözdağı verdi. Sarı-kırmızılılar, başta Burak Yılmaz ve Selçuk İnan olmak üzere Olcan Adın, Hakan Balta ve Umut Bulut ile yeniden pazarlık yapmayı amaçlıyor.

YILDA 2 MİLYON 850 BİN EURO ALIYORLAR

Yönetim, bu sezon 2.8 milyon Euro garanti ve maç başı olarak da 25 bin Euro alan Selçuk ve Burak'ın sözleşme süresini azaltmak ve ücreti düşürmek istiyor.

Her iki futbolcu da önümüzde sezon 2 milyon 850, sonraki yıl 2.9 milyon Euro ve 2018-2019 sezonu için ise 2 milyon 950 bin Euro garanti ücret alacak. 34-35 yaşındaki futbolculara bu yüksek rakamları ödemek istemeyen yönetim, iki oyuncunun mukavele süresini aşağı çekecek ya da UEFA Finansal Fair Play bahanesiyle ücretlerinde indirim isteyecek.

Benzer bir politikanın Olcan Adın ve kısa bir süre önce sözleşme yenilenen Hakan Balta ile de yapılmak istendiği belirtildi. Yöneticilerin Umut Bulut'un opsiyon maddesinin devreye girmesinden de rahatsız olduğu, tecrübeli golcüden indirim isteneceği belirtildi.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:13:11,