SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, 2016 Avrupa Şampiyonası kura çekimlerini değerlendirdi. Türkiye’nin grupta enteresan işler yapacağını belirten Terim, bu turnuvadan yıldızlar çıkaracaklarını vurguladı.

Kurayı değerlendiren başarılı tenik adam, “Bu grup çok sert bir grup. Avrupa şampiyonasında deneyimliyiz ve istediğimiz çıkmıyor. Burada bulunmak çok hoş. Her şeyi deneyeceğiz. Çekler yine son maça denk geldi. Hayat sürprizlerle dolu.” ifadelerini kullandı.

Turnuvada iddialı olduklarını belirten Terim, Bu işin keyfini sürelim. İspanya’yı konuşmaya gerek yok. Dünyanın en önemli takımların başında geliyor. Ben oyuncularıma her zamanki gibi güveniyorum. Türk milli takımının burada çok enteresan işler yapacağını düşünüyorum. Bu turnuvadan yıldızlar çıkaracağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Futbolda barışın hakim olmasını dileyen Terim, Rusya’nın terkink direktörü ile iyi bir diyagol gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Terim “Rus antrenörle beraberdik. Burada dünyanın en önemli argümanı budur. Adalet, barış, sayı, sevgi için futbol önemli argüman.” diyerek sözlerini noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:20:39,