SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çalıştırdığı takımlarda derbiler başta olmak üzere kritik karşılaşmalarda sahaya sürdüğü kadrolarda yaptığı değişik hamleler ve sürpriz isimlerle bir çok maçı lehine çeviren Mustafa Denizli, Beşiktaş maçından da benzer bir yol izleyecek. Pazartesi akşamı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak Beşiktaş-Galatasaray maçında Denizli’nin Tarık Çamdal’ı sahaya sürmeye hazırlandığı öğrenildi.

podolski-tarık-12-12

Foto: Cihan – Galatasaray derbi hazırlıklarını sürdürüyor

 

BİLAL VE RODRİGUEZ'İ DÜŞÜNMÜYOR

Taktik çalışmalarda en önemli sürpriz isim Tarık Çamdal… Denizli sayesinde tam 189 gün sonra sarı-kırmızılı formayla resmi bir maçta forma giyen Tarık Çamdal'ı, tecrübeli teknik adam büyük ihtimalle derbide sol bekte görevlendirecek. Olcan Adın bu durumda yedek kulübesinde yer alacak. Denizli, taktik idmanlarda Tarık Çamdal'ı bu bölgede denedi.

Mustafa Denizli, Astana karşısında ön liberoda forma verdiği Chedjou'yu pazartesi akşamı derbide de aynı bölgede kullanmayı planlıyor.Defansif yönü ağır basan agresif bir orta saha ile sahaya çıkmak isteyen Denizli, bu yüzden Beşiktaş karşısında Selçuk'un yanında tercihini Bilal Kısa ya da büyük umutlarla alınan Rodriguez değil, Chedjou'dan yana kullanacak.

BALTA YÜZ GÜLDÜRÜYOR

Mustafa Denizli, sarı-kırmızılı takımda ilk maçlarında sol bekte Hakan Balta'ya forma veriyordu. Ancak, milli oyuncu Beşiktaş'a karşı savunmanın göbeğinde yer alacak. Yani, Semih Kaya ile birlikte stoperde görev yapacak.Hakan'ın bu sezonki performansı, Denizli'nin yüzünü güldürüyor.

Sarı-kırmızılı takımın hücumda ise silahı Burak Yılmaz olacak. Golcüye ise geriden Podolski ve Sneijder destek verecek.Galatasaray'da derbinin kadrosu ve taktiği maç sabahı kesinleşmiş olacak.

Hürriyet