SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fanatik Gazetesi yazarlarından Mehmet Demirkol, A Milli Takımımızın EURO2016’daki grubunu değerlendirdi. Demirkol, Hırvatistan’ın bize ters gelebilecek bir takım olduğunu söyledi.

Grubun ideal olduğunu söyleyen Demirkol, “Ortalama bir grup, çok kuvvetli değil, çok düşük değl. Avrupa Şampiyonlarında zaten düşük grup olmuyor. 3. olmak bile yetebilir. Çek Cumhuriyeti karşısında 2 maçta da kötü oynamadık, kazanmaya yakındık. 2. maçta pozisyon vermeden oynadık” ifadelerini kullandı.

“İKİNCİLİK İHTİMALİ VAR”

Gruptan çıkma yolunda iyi bir şansımız olduğunu kaydeden yorumcu, “Hırvatistan bize ters gelebilir. Seri, hızlı oynuyorlar. İspanya tabii ki ekol, ama onlar da değişim içindeler. En iyi üçüncülerden biri olmak konusunda sorun yaşamayız, ikincilik de ihtimal içinde. Eğer Hollanda maçından itibaren başlayan, biraz daha dengeli oyunu sergileyebilirsek, şansımızın kuvvetli olduğunu düşünüyorum” dedi. 2. ve 3. torbadan iyi rakipler çektiğimizi söyleyen Mehmet Demirkol, “İspanya zorlu ama, hiç gol atamadığımız İngiltere, yükselişte olan Belçika vardı. Grubumuzdaki son 2 şampiyon. İkinci gruptan gelebilecek rakipler arasında fena olmayan bir rakip geldi, küçümsediğimden değil. Daha sert bir rakip gelebilirdi. Oradan ideal bir kura çektik diyebilirim. 3. torbadan da olabilecek iyi bir kura geldi. 2 ve 3’ten gayet iyi kura çektiğimizi söyleyebilirim” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:46,