SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Banvit’in Torku Konyaspor ile oynanan maçtaki cezası nedeniyle Selçuk Ernak’ın yerine antrenör Rüçhan Tamsöz yönetiminde çıktı.

Karşılaşmanın ilk basketi Galatasaray Odeabank Schilb ile geldi. İlk 5 dakikasında Moerman’ın 3 sayılık basketiyle 14-7 Banvit’in üstünlüğüyle geçildi. Sarı kırmızılı ekip sayı bulmakta zorlandığı dakikalarda Banvit baskısı ve sert sert savunması ile ilk periyodu Fortson’un son saniye turnike basketiyle alışılmadık bir skor farkıyla (19) 28-9 önde bitirdi.

İkinci periyoda Banvit ilk hücumda Slaughter’in basketiyle başladı. Galatasaray Odeabank cevabı Green’in pota altında zorlaması ve 1 sayılık faul atışıyla geldi: 30-12 Banvit’in skor üretmekte zorlandığı 17’nci dakikada Johnson skor üretirken Galatasaray Odebankde Collum ile bitime 2 dakika kala skoru 42-26’ye getirdi. Ancak Fortson ve Carmichael’ın sayılarıyla bitime 14 saniye kala 20 sayılık bir fark oldu. Devre Banvit’in 50-32 üstünlüğüyle bitti.

Banvit üçüncü periyoda 18 sayılık bir skor farkının getirdiği rahatlıkla oyuna başladı. Galatasaray Odeabank sert savunmasıyla Banvit’i durdurdu. Karşılaşmanın 25’inci dakikasında Galatasaray Odebank hızlı hücumlarla özellikle Lame ve Green ile skor üretmeye devam etti. Micov’un basketiyle Galatasaray Odeabank farkı 5 sayıya düşürdü. Periyodun bitimine 3.38 dakika kala Slaughter dış atıştan başarılı olurken konuk Galatasaray Odeabank hücumlardan boş dönmedi ve fark 1 sayıya indi: 54-53 Galatasaray Odeabank, Schilb ile 29’uncu dakikada ilk kez öne geçti: 58-59.

Üçüncü periyot Fortson ve Schilb’in basketlerinden sonra Galatasaray Odebank 63-64 üstünlüğüyle bitti.

Karşılaşmanın son periyoduna Banvit Slaughter’in basketiyle başladı: 65-64 Galatasaray Odebank’ta Green ile karşılık verince karşılaşma birde karşılıklı basketlerle zevkli ve heyecanlı hale geldi. Slaughter’in turnike basketi ile Banvit 76-72 bitime 5.20 dakika kala 76-72 önde girdi. Fortson’un basketinde Galatasaray Odebank mola aldı: 78-71. Bitime 4.32 dakika kala Johnson’un asistini Moerman pota altında değerlendirdi: 80-71. Bu dakikada Dorsey takımına ümit verdi: 80-73.

Her iki takımında son 2 dakikada sert savunmalarıyla skor üretmekte zorlandılar. Heyecanın doruğa çıktığı bitime 1 dakika kala Slaughter 2 faul atışını kaçırdı. Taktik faullerini Fortson ile değerlendirdi. Kalan 5 saniyede lider Galatasaray Odeabank’a sayı imkanı vermeyen Banvit karşılaşmadan 82-75 galip ayrıldı. Karşılaşmanın en skorer oyuncuları Banvit’te Fortson 22, Johnson 21 ve Slaughter 14; Galatasaray Odeabank’da Gren 21, Lasme 16, Collum da 15 sayı ile oynadılar.