SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2014 yılında Bulgaristan’nın Samokov kentinde düzenlenen Avrupa Kros Şampiyonası’nda ilk kez takım halinde şampiyonluğa ulaşan millilerde, Fransa’nın Toulon kentinde 13 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek Avrupa Kros Şampiyonası’nda tek hedef şampiyonluk.

Fransa’da bulunan Milli takım kafilesi bugün yaptığı son çalışmayla hazırlıklarını tamamladı ve yarışma saatini beklemeye başladı. Şampiyonaya çok iddaalı hazırlanan millilerde tek hedef şampiyonluk. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, geçen yıl şampiyon olduk diyerek şu açıklamlarda bulundu: “Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar kamp ve antrenman sistemlerinde yaptığımız yenilikler, sporcu, antrenör ve ailelerin bilgilendirilmesi için düzenli olarak verilen eğitimlerin meyvelerini topluyoruz” dedi.

Hedefimiz günlük başarılar değil diyen Çintimar, “Kişiler gelip geçicidir. Yönetimde, antrenörlükte ve sporculukta sürekli bir değişim söz konusu olabilir ama sistem oturursa başarı kalıcı olur. Federasyon olarak görevimiz, son dönemde sadece krosta değil, diğer branşlarda da altyapıda elde edilen başarıların geleceğe taşınabilmesi ve sürekliliğinin sağlanabilmesi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan aldığımız destek ve güçle çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Avrupa Kros Şampiyonası’nda bu yıl da başarı elde edeceklerine inandığını kaydeden Çintimar, “Geçen yıl alınan başarılardan dolayı bu yıl favori takım olarak katılıyoruz. Önemli olan başarının belli bir seviyede tutularak geleceğe taşınabilmesi. Tüm sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Avrupa Kros Şampiyonasına Katılacak olan Kros Milli Takımımız şu isimlerden oluşuyor:

Erkekler:

Ramazan Barbaros, Onur Aras, Abdullah Yorulmaz, Ferhat Bozkurt, Enis Korkmaz, Ömer Oti, Ali Kaya, Polat Kemboi Arıkan, Ramazan Özdemir, Hasan Pak, Sebahattin Yıldırımcı, Mehmet Çağlayan.

Kadınlar:

Büşra Nur Koku, Semra Karaaslan, Nuran Satılmış, Damla Çelik, Yayla Kılıç, Sümeyye Erol, Emine Hatun Tuna, Sevilay Eytemiş, Sebahat Akpınar, Fatma Demir, Ümmihani Karaçadır, Tubay Erdal, Esma Aydemir.

Yayınlanma Tarihi:15:07,