SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Euro 2016’da eşleştiği rakipler pek yabancı değil. Yarı finale kadar çıktığımız 2008 Avrupa Şampiyonası’nda, ay-yıldızlılar Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan A Milli Takımları ile unutulmaz maçlar yapmıştı.

SON DAKİKADA YIKTIK

Türkiye, Çek Cumhuriyeti takımını unutulmaz maçta 3-2 yenerek çeyrek finalde Hırvatistan’ın rakibi olmuştu. A Milli takımımız mücadelede 2-1 yenik iken 87. ve 92. dakikalarda bulduğu seri gollerle bir mucizenin kapısını açmıştı. Bu iki golün ikisi de Nihat Kahveci’nin ayağından gelmişti.

SONRA HIRVATLAR

Çek Cumhuriyeti’ni mucize eseri geçen millilerimiz için sıra Hırvatistan’da idi. Normal süresi 0-0 biten maç uzatmalara giderken, Hırvatlar 117. dakikada buldukları golle sevinç çığlıkları attı. Türkler son sözünü söylememişti. 120. dakikanın uzatma anlarında Semih Şentürk’ün golü karşılaşmayı penaltılara taşıdı. Türkiye penaltılarda 3-1 galip gelerek Hırvatlar’a unutamayacakları bir hezimet yaşattılar.

İSPANYA ŞAMPİYON

Yarı finalde Almaya’ya yenilen Türkiye, turnuvaya veda etti. Panzerler’i finalde yenmeyi başaran İspanya ise şampiyonluğa ulaştı. Türkiye’nin Euro 2016’da bahtına 2008’de unutulmaz maçlar yaşadığı Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan ve şampiyon İspanya çıktı.

Görkem ÇOKSEZEN / AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:20:23,