SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sahadaki milyarder!

Galatasaray’ın Eurocup’ta Krasny’i 103-76 yendiği maçta; sahada öyle bir oyuncu vardı ki, profesyonel basketbola çok uzak olduğu her halinden belliydi… Çünkü o oyuncu, değil kulübün sahibiydi… Milyarder başkan Dmitry Gerasimenko, ‘parayı veren düdüğü çalar’ misali kendine lisans çıkarttı, takımıyla birlikte Avrupa’da maç deneyimi yaşadı.

Güncellenme: 10:11, 11/12/2015
Sahadaki milyarder!

Zor bir dönemden geçen ve paralarını alamadığı gerekçesiyle ABD'li oyuncuların takımı bırakmasıyla kadroda büyük bir sıkıntı yaşayan Krasny'nin başkanı ve milyarder sahibi Dmitry Gerasimenko, ipleri eline aldı. 36 yaşındaki işadamı, kendine lisans çıkartarak takımına sahada destek vermeyi seçti.

iç444

FOTO: galatasaray.org / Maçı 2 sayı 4 ribaunt ile bitirdi.

Kariyerinin ilk sayısı Galatasaray’a!

Profesyonel(!) spor kariyerine, Rus Ligi'nde oynadığı 1 maçla başlayan Gerasimenko, Avrupa tecrübesini de Galatasaray karşısında yaşadı. Gençlik döneminde, sadece Yükseköğrenim Ligi'ndeki takımlarda amatör basketbol oynayan Gerasimenko, kariyerinin ilk sayılarını da ikinci periyotta Sarı-Kırmızılı takıma karşı kaydetti.

iç333

FOTO: galatasaray.org / Başkan uzun süre sahada kaldı.

Bu sezonu, maddi sıkıntılarla geçirmesine rağmen, yatırımını sürdüreceğini belirten Rus işadamı, gelecek yıllar için ise, yeni salon inşaatının müjdesini verdi.. Uzun süredir Ukrayna'da ticaret yapan bir ailenin çocuğu olan Gerasimenko, bundan sonra da basketbol oynayamaya devam etmek istediğini de belirtti.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:10:10,