SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Didaktik futbol adamı Denizli

11 Aralık 2015

Mustafa Denizli, paratezi kapatmak için Galatasaray’da göreve başladı. Geliş sürecini geçmişi konuşmadı. Hamzaoğlu sorularını yanıtlamadı. Polemiklerden uzak durması da büyük tecrübesinden geliyor. İlk maçında puan kaybetti. Kasımpaşa karşılaşmasından sonraki değerlendirmelerinde net mesajı verdi. Dediğimi yapmayan ile yollar ayrılır. Kısaca “Herkes ayağını” denk alsın ifadelerini kullandı. Akabinde ertesi hafta Arena’da Bursa galibiyeti geldi. Astana mücadelesi, Avrupa’ya “Ben daha burdayım” diyebilmekti. Stresli de olsa Galatasaray, Avrupa’ya olan bağlılığını uzatarak UEFA Avrupa Ligi’nde yola devam etme hakkını kazandı.

SNEIJDER’İN SÖZLERİ FİYASKO

Hamza Hamzaoğlu’nun gidişi yanlıştı. Sneijder’in Atletico Madrid maçından sonraki sözleri tamamen fiyaskodur. Doğruculuk yaparken üstüne ekleme yaparak yanlış bir şey söylersiniz, Hollandalı yıldız da onu yaptı. Bir sezonda 3 tane kupa almış hocaya böyle kelimeler sarf edilmez. Oyuncularını her zaman kazanmak için çalışan bir teknik adamdı Hamza Hamzaoğlu. Hoşgörülü olmasından dolayı otoritesiz teşbihi yapıldı. Sizce Emre Çolak, Hamza Hamzaoğlu’na yaptığı hareketleri Mustafa Denizli’ye yapabilir mi?

“MUSTAFA DENİZLİ ŞAMPİYON YAP BİZİ”

2001 senesinde Fenerbahçe takımı tepeden tırnağa yenilendi. Başa EURO 2000’den sonra A Milli Futbol Takımı’nı bırakan Mustafa Denizli geldi. Aziz Yıldırım’la Fenerbahçe taraftarı şampiyonluğa hasret. Ezeli rakip bir önceki sene Avrupa’da destan yapmış. Denizli’nin Fenerbahçe’si 2001 yılında Samsun’da şampiyonluğunu ilan etti. Efsane geri döndü sloganları atıldı. O sezon Kadıköy’de oynanan bütün maçlarını kazandı sarı-lacivertli ekip.

DİYARBAKIR’DA İSTİFAYA DAVET EDİLDİ

Bir sonraki sezon Diyarbakır’da taraftar tarafından istifaya davet edildi. Fenerbahçe’yle yolları ayrıldı yerine Werner Lorant geldi. 2008 yılında yaptığı transferlerden karşılığını alamayan Beşiktaş’a hoca oldu. Zirveye çıkacakları tarihi söyledi. Haklı çıktı Kartal sezon sonunda ipi göğüsledi.

HAMZA HAMZAOĞLU MUMLA ARANIR

Cimbom, Fenerbahçe’yle birlikte UEFA Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi temsil edecek. Denizli yaptığı açıklamada Beşiktaş’ın elenmesinden üzüntü duğduğunu belirterek ekledi: “3 takımla Avrupa'da devam etmemizi isterdim.” Her olaydan ders çıkarıp akışına bırakan Mustafa Denizli’ye, Galatasaray zaman tanır isteklerini yerine getirirse başarıya ulaşır. Bu olmazsa Hamza Hamzaoğlu mumla aranır. Bütün ihale yönetim ve Dursun Özbek’e kalır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek