SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bugün bırakırım…”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, kendisiyle ilgili çıkan 'heyecanını kaybetmiş' haberleri değerlendirerek, “Mesleğimle ilgili bu heyecanı kaybedersem bugün bırakırım. Bizi ayakta tutan bu heyecan, adrenalindir.” dedi.

Güncellenme: 18:39, 11/12/2015
“Bugün bırakırım…”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Beştepe Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Özdilek, basında takım ve kendisiyle ilgili çıkan haberlerin sorulması üzerine, her yazılana anlık cevap vermenin etik olmayacağını söyledi. ‘Heyecanını kaybetmiş' söylemlerine Özdilek, “Bir şeyler yapamayacağını anlayan teknik direktör heyecanını kaybeder. Mesleğimle ilgili bu heyecanı kaybedersem bugün bırakırım. Bizi ayakta tutan bu heyecan, adrenalindir.” ifadelerini kullandı.

“BENCE 3 PUANIN ÇOK ÖTESİNDE BİR MAÇ OLACAK”

Süper ligin 15. haftasında karşılaşacakları Sivasspor mücadelesini değerlendiren Özdilek, “Bu hafta derbiden sonra en önemli müsabakalardan birini oynayacağız. Takımın bulunduğu yerden mutlu değiliz. Beklentinin altındayız. Oyun anlamında iyi oynamamıza rağmen puan anlamında destekleyemedik. Bugün 17-18 puanda olabiliriz. Şans anlamında kendi lehimize çeviremedik. Bu da doğal olarak psikolojik baskı getirdi. Oynayacağımız rakip bu ligin önemli takımlarından bir tanesi. Uzun zamandır aynı sıkıntıyı yaşayan bir takıma karşı oynayacağız. Onlar da puan olarak beklentinin altında kaldı. Bence 3 puanın çok ötesinde bir maç olacak. Kazananın nefes alacağı bir mücadele olacak.” ifadelerini kullandı.

“OYUNCULARIN BİREYSEL PERFORMANSI BU ANLAMDA BİZİ ÇOK ZORA SOKTU”

Gelecek yılların planlamasını yapmanın önemli olduğunu kaydeden Özdilek, şöyle devam etti :”Bir de gerçekler var. Bugünü değerlendirmek bugün için doğru planları ortaya koymak. 4. hafta itibariyle geldiğim süreçten bugüne kadar oyunsal anlamda takımı taşıdığıma inanıyorum. Maç şansızlıkları yaşadığımız, zaman zaman oyunu tutamadığımız, bunun için oyuncu kadrosunun yeterli olup olmadığını irdelemek, kendi içimizde bunu yapıyoruz. Bu takımın takviyeye ihtiyacı olduğunu geldiğim gün de söyledim. Araştırıp doğru oyuncuyu bulma ve yapabilirsek devre arası bünyemize katma adına çalışıyoruz. İstediğiniz kadar bilgi beceri olsun, saha neticeleriyle bunu desteklemek önemli. Bu ligde birçok takım aynı sıkıntıyı yaşıyor. Birçok takım gibi 4-5 hafta üst üste kaybeden bir konuma gelmedik. Bazı oyuncular da performans anlamında beklediğimizin çok altında kaldı. Oyuncuların bireysel performansı bu anlamda bizi çok zora soktu.“

‘'BEŞİKTAŞ'A ÜZÜLDÜM”

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nden elenmesi hatırlatılması üzerine Özdilek, “Oynadığı hiçbir maçı kaybetmeyen bir Beşiktaş. Futbol böyle bir oyun. Yediği ilk gole kadar sahanın tek hakimi. Sahada istediğini yapan ve doğru uygulayan bir Beşiktaş takımı vardı. Rakip de kendi liginin lideri ancak rakip sahada oynanacak en iyi oynadı Beşiktaş. Futbol 90 dakika 60-70 dakika olmuyor. Skor tabelasına bakıldığı zaman da, bir mağlubiyetle Avrupa kupasından elenen bir Beşiktaş. Beklentilere bakıldığı zaman cevap veren ancak son maçtaki beklentisini alamayan bir Beşiktaş var. Beşiktaş bir üst tura çıkmalıydı. Hem oyunsal olarak hem de kadrosu ile kanıtlamış bir Beşiktaş takımı ama, final maçları bazen önemlidir. Beşiktaş takımına bizde üzüldük. Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının devam etmesi Türk futbolu adına önemli bir değer diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Gençlerbirliği pazar günü kendi evinde oynayacağı Sivasspor maçının hazırlıklarını bugün yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Yayınlanma Tarihi:18:09,