SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Böyle gitmez

11 Aralık 2015

SADECE beraberlik yetiyor olmasına rağmen Vitor Pereira 1-2 rotasyon dışında as kadrosunu sürmüştü sahaya. Yani rakibi ciddiye almama gibi bir durum yoktu ortada. Zaten futbolcuların isteği ve motivasyonu da üst düzeyde.

Bir Avrupa maçı hangi ciddiyetle oynanması gerekiyorsa o özveriyi sahaya yansıtıyorlar. Tribünler olabildiğince dolu ve sürekli takımlarını destekliyorlar. Kısaca her şey yolunda ama hâlâ Fenerbahçe hiçbir iddiası olmayan rakibi karşısında neden yeteri kadar pozisyona giremedi? İstenen sonuç alınmış olsa bile bu sorunun cevabı önemli. Daha hücumu düşünen ve gol bulan bir rakip olsa ne olacaktı? Son bölüm bu kadar stresli mi geçmek zorundaydı? Vitor Pereira'nın taktik dizilişle ilgili mutlaka farklı şeyler denemesi gerekiyor. Bir kez daha gözüktü ki Josef ve Mehmet Topal ikisi birden fazla. Mutlaka bu bölgede ofansif yetenekleri olan bir oyuncunun kullanılması gerekiyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi Diego orta saha ile kanatlar ve forvet arasındaki bağlantıyı tek başına kurabilecek kapasitede bir oyuncu değil.

Bu yükün altında ezilen Diego müthiş hırsla oynasa da neredeyse her maç ciddi bir hata yapıp takımına zarar veriyor. Üst üste yaptırdığı penaltılardan sonra şimdi de gereksiz bir kırmızı kart gördü. Vitor Pereira inandığı sistemi değiştirmiyor, o değiştirmedikçe Fenerbahçe hep az gol atarak yoluna devam ediyor. Şimdilik çok büyük sorun yok gibi hep böyle devam etmeyeceği de bir gerçek olarak önümüzde duruyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek