SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Celtic maçını değerlendirdi. Sonucun adil olmadığın dile getiren sarı-lacivertlilerin çalıştırıcısı, kırmızı karrt gören Diego’nun hatalarından ders çıkaracağını söyledi.

İşte Pereira’nın sözleri:

“Kaliteli bir oyun ortaya koyduk. Baskılı bir oyun sergiledik. Ben de takımından zaten bu takım oyununu ortaya koymalarını, bu kişiliği koymalarını bekliyordum. Geçen maçlarda gösterdiğimiz kişilik vardı sahada. Maalesef kırmızı kartan sonra işler zorlaştı bizim için. 1 kişi eksikken o baskıyı oluşturmak zordu. Adil bir sonuç olduğunu düşünmüyorum, Kazanmayı hak ettik bu akşam. Molde yenilgisinden sonra her şey bitmiş gibi gözüküyordu. Onlara ikinci maçta üstünlük kurduk. Ajax maçında üstünlük kurdruk. 10 kişiyle oynadıktan sonra takım ruhunu daha iyi gördük. Kuraya bakıp bekleyeceğiz.”

“Ben her zaman sorumluluklarımı bilirim ve hata bende olduğunda bunu kabul ederim. Oyuncularım da bireysel hata yaptıklarında bunu bilincindelerdir diye düşünüyorum. Diego da bir hata yaptı ve bu yaptığı hatanın bilincindedir diye düşünüyorum. Bu hatanın bir daha olmamasını sağlamalıyız. 10 kişi kaldıktan sonra takım daha çok çabalamak zorunda kaldı. Duygu birikimler yaşanıyor saha içinde. Diego hatasını biliyor ama bu kadarı veren de benim. Bu konuda ilk sorumluluk benim. Buraya bir öcü aramak için çıkmadım. İlk sorumluluk benim bu konuda.”

“BİRLİKTE OLMAYI BAŞARDIK”

“Sezon başında bir söz verdim. Agresif oynayan, kendi karakterini yansıtan, topa sahip olmayı bilen bir takım olacağımızın sözünü verdim. Şampiyonlar Ligi’nde Shaktar’la oynadığımız dönemde o maça hazır değildik. Sonrasında yolumuza Avrupa Ligi’nde devam etmek zorunda kaldık. İlk maçta da Molde bizi şaşırttı. O dönem birlikte oynamayı başaramıyorduk. Bu yenilginin ardından herkes sorunların bizi beklediğini söyledi. Ajax maçında ve Molde maçında ise kendimizi ispatladık. Celtic deplasmanında ise istediğimiz agresifliği yansıtamamıştık. Bugün de 11-11’e oynadığımız da üstün olan taraf bizdik. 10 kişiyken golü yedik. Ligde de 70 dakika 10 kişi oynadık. Birlikte olmayı, takım olmayı başardık. Bir sonraki rakibimiz kim olur bilmiyorum ama o maça kadar en iyi şekilde hazır olacağız”

Yayınlanma Tarihi:22:39,