SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor şike davası için CAS’a gidiyor

Trabzonspor şike davasında mağdur olduğu gerekçesiyle şikayette bulunduğu UEFA'dan olumsuz yanıt alınca, davayı İsviçre'deki Spor Tahkim Mahkemesi'ne taşıdı.

Güncellenme: 18:14, 10/12/2015
Trabzonspor şike davası için CAS’a gidiyor

Trabzonspor 2010-11 sezonu için açtığı şike suç duyurusunun peşini bırakmıyor. Bordo-mavililer UEFA Temyiz Kurulu’ndan gelen gerekçeli karara karşı İsviçre’deki Spor Tahkim Mahkemesi’ne gitme kararı aldı.

İşte Trabzonspor’un açıklaması:

“2010-2011 sezonunda şike yapıldığı, 2013 senesindeki UEFA ve CAS kararlarıyla kesinleşmiştir. Kulübümüz, hukuka aykırı şekilde mahrum bırakıldığı haklarını almak için, 2014 senesinde UEFA ve FIFA’ya başvurmuştur. UEFA, konuyla ilgili soruşturma başlatmıştır.”

“Bu soruşturmada; UEFA Disiplin Kurulu ve Temyiz Kurulu, UEFA’nın şike nedeniyle UEFA turnuvalarından ihraç cezası verdiğini, fakat yerel ligde ceza verme konusunda UEFA’nın yetkisiz olduğunu belirtmişlerdir. Bu hafta Kulübümüze ulaşan UEFA Temyiz Kurulu gerekçeli kararına karşı, gerekli süre içinde İsviçre’de bulunan Spor Tahkim Mahkemesi’ne itirazda bulunmak üzere gerekli görevlendirmeler yapılmış ve süreç başlatılmıştır.”

“Kulübümüz, 2010-2011 sezonuna ilişkin hukuki takibi, tüm yetkili merciiler önünde ve haklarının teslimine kadar sürdürecektir.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.